В Ірпені відбулася громадська акція «Червоне взуття» (відео)

Надія Дроган, журналістка:

«Усе це взуття на центральній площі Ірпеня – це не якийсь модний перформанс. У такий спосіб ірпінці вирішили долучитися до акції на підтримку жертв домашнього насильства».

Міжнародна акція «Червоне взуття» проходить щороку в різних містах світу на знак протесту проти насильства над жінками в сім’ї. Сьогодні в Ірпені вона відбулася в рамках Всеукраїнської акції «16 днів без насильства». Організувала захід громадська організація «Асоціація жінок України “Дія”. Приірпіння».

Віолетта Кременчук, голова ГО «Асоціація жінок України “Дія”. Приірпіння»:

«Ми хочемо сказати про те, що ми сьогодні є, ми вас чуємо. Будь ласка, звертайтеся до нас, ми готові допомагати кожній, кожному з вас».

Ірина Ярмоленко, членкиня Експертної ради МФО «Рівні можливості» при Верховній Раді України:

«Мені приємно, що в Приірпінні є така спільнота, яка може показувати, що ця проблема актуальна для кожного з нас і в нашому суспільстві вона присутня».

І хоча символічним кольором домашнього насильства є колір крові – червоний, та ірпінські жінки принесли взуття й інших кольорів.

Євгенія Антонюк, депутатка Ірпінської міської ради:

«Від насилля страждають жінки різного віку, різного соціального статусу, різних націй і навіть рас. Тому сьогодні на нашій площі взуття різнокольорове. Воно символізує, що це глобальна проблема».

Учасники сьогоднішньої акції закликають жінок, які потерпають від насильства, не боятися громадського осуду й говорити про це вголос. Та неодмінно звертатися по допомогу як до громадських організацій, так і до поліції.

Юлія Давиденко, т. в. о. начальника відділу зв’язків із громадськістю Управління патрульної поліції в Київській області:

«Кожна людина, яка потребує допомоги, може звернутися за коротким номером телефону 116-123».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!