В Ірпені відбувся турнір із футбоксу (відео)

Василь Чернявський, журналіст:

«Ми з вами перебуваємо на єдиній футбокс-арені в Україні. І знаєте, де вона знаходиться? Вгадали! Welcome to Irpin».

Футбокс або просто вуличний футбол – це ультрасучасний, мобільний та динамічний вид спорту. Цими вихідними дружні змагання з футбоксу відбулися на новому полі нещодавно відкритої спортивної алеї на ірпінській набережній.

Андрій Нікітін, президент Української федерації футбоксу:

«Чому “бокс”? Бо це коробка, як ринг, у якій грають команди. Мяч дуже рідко покидає цю площину. Це за швидкістю близько до хокею, а за цікавістю — якраз як футбол».

У команді грають по чотири гравці. Гра складається з двох таймів по сім хвилин і має ряд своєрідних правил. Для наймолодших учасників турніру в Ірпені — команди ДЮСШ «Олімп Ірпінь» — це був перший досвід гри у футбокс. Але, незважаючи на це, вони з рахунком 13:3 виграли в дорослої, хоча й любительської команди «Магнум».

Михайло Вознесенський, гравець ФК «Магнум»:

«Ніколи ми професійно не грали, а це нам запропонували виставити команду, ми її виставили. Успішно програли вашим діткам, тому що клас хороший вони показали».

Ярослав Вахіль, капітан ФК «Олімп Ірпінь»:

«Нашій команді два роки. Ми вже виграли чемпіонат Києва, будемо грати на чемпіонаті України».

Загалом у турнірі взяли участь чотири команди з Київської області, серед яких були й гравці Української федерації футбоксу. Перемогу отримала команда «Затишний квартал» із Софіївської Борщагівки.

Микола Пазенко, гравець ФК «Затишний квартал»:

«Цікава гра, ми не пробували такого поля. У нас у “Затишному кварталі” є два хороших стадіони з трибунами, але там класичне поле з лініями. А тут — цікавий формат, щось нове. Команди були цікаві».

В Україні популяризацією цього виду спорту займається Українська