В Ірпені відкрили меморіальну дошку Костянтину Могилевському (відео)

У день народження заслуженого художника України Костянтина Могилевського рідні й друзі зібралися не за святковим столом, а поруч із Ірпінською школою №1. Сьогодні тут, де він працював учителем, відкрили меморіальну дошку. Через важку хворобу до свого 67-ліття Костянтин Могилевський не дожив рівно місяць.

Прасков’я Мельниченко, донька Костянтина Могилевського:
«
Він би сказав: “Чому такі сумні обличчя?” Він — людина-свято. Я думаю, батько заслужив цю дошку. Дуже шкода, що висить дошка, а не тато викладає в школі…»

Костянтина Могилевського всі знали як невиправного оптиміста і дуже творчу людину, яка неймовірно любить життя. Тому й дошка його пам’яті вийшла особливою. На ній розмістили QR-код, за допомогою якого кожен охочий може ближче познайомитися з художником і його творчістю.

Євгенія Антонюк, начальник відділу культури, національностей і релігій ІМР:
«Ми одразу розуміли, що це має бути не просто звичайна чорна траурна меморіальна дошка. Я звернулась по допомогу до голови Київської обласної організації Національної спілки художників Олександра Дмитренка — от, власне, він і виконав ескіз цієї дошки. Потім ми її трошки допрацювали вже з урахуванням того, як швидко треба було виконати роботи, тому що певні елементи, прописані в першому ескізі, неможливо було технологічно виконати швидко».

Костянтин Могилевський пропрацював учителем образотворчого мистецтва в Ірпені сім років. По собі залишив десятки талановитих учнів та власноруч розмальовані стіни фоє, які тепер завжди нагадуватимуть про художника.

Віктор Медведєв, художник:
«Це вчитель від Бога. Можна запитати в його учнів, чого і як він учив — я думаю, вони його не забудуть ніколи. Таких учителів не забувають».

Олена Ілляшенко, директор Ірпінської СЗОШ №1 ім. А. Макаренка:
«Сім років він працював разом із нами, і я дякую долі за те, що звела нас разом, тому що багато чого пізнали, багато отримали порад, багато посміхалися. І знаєте — у нього була завжди така фраза: «В будь-яку хвилину я завжди допоможу».

Був Костянтин Могилевський і одним із ініціаторів та ідейним натхненником художнього пленеру «Намальований Ірпінь». Під його керівництвом у місті пройшло вже п’ять пленерів, а шостий відбудеться на його честь.

Олександр Маркушин, перший заступник Ірпінського міського голови:
«Восени ми хочемо провести художній пленер, який буде присвячений пам
’яті Костянтина Могилевського, і запрошуємо всіх художників приєднатися. Ірпінь пам’ятає і буде пам’ятати обов’язково нашого митця».


Підписуйтеся на новий Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!