В Ірпені відкрили Мистецьку алею (відео)

У рамках закриття VI художнього пленеру в Ірпені на Київщині відкрили першу частину Мистецької алеї та представили містянам підсумкову виставку новостворених картин.

Художники завершують установлювати на стендах нові картини. Перехожі зупиняються, дивуючись новій конструкції біля готелю «Ірпінь» на вулиці Соборній. Зацікавлено переглядають витвори мистецтва, присвячені Ірпеню, фотографуються з митцями.

Євгенія Антонюк, начальниця відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міськради:
«Сьогодні тут кожен художник може прийти і абсолютно безкоштовно виставити свої роботи в будь-який час. І ніхто не має права його звідси вигнати чи вимагати в нього будь-яку платню. Це найбільший подарунок нам до цього пленеру. І я дуже дякую товариству “Відважних”, що воно зголосилося зреалізувати цей проєкт».

На підсумковій виставці представили понад 80 картин. На більшості з них зображено художника і засновника художнього пленеру Костянтина Могилевського. У день закриття пленеру йому виповнилось би 67 років.

Прасковя Могилевська, донька художника: 
«Я не уявляю, яким треба володіти даром, щоби за такий короткий час написати ці шедеври. Прекрасна виставка, чудові художники, яких знову Ірпінь об’єднав на пленері».  

Ще одним подарунком на цьогорічному пленері стала грошова винагорода у розмірі 20 000 гривень за найкращу картину. Її отримала київська художниця Галина Попінова за картину «Енергія сонця. Ірпінь».

Галина Попінова, членкиня Національної спілки художників України: 
«Можна навіть Євгенію Петрівну (Антонюк) поставити у співавторство цієї картини. Тому що я дивилася, як моя дитина бігає навколо цього фонтану, робила якісь кадри, а Євгенія Петрівна підходить і каже: “А влітку тут у нас ще й дітки купаються у фонтані”. Тобто ця ідея народилася якось так спільно, можна сказати».

Картини художників, які брали участь у художньому пленері «Намальований Ірпінь» пам’яті Костянтина Могилевського, можна буде побачити в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї ще протягом двох тижнів. Ну а доки визначаються з датою наступного пленеру, в Ірпені планують створювати та відновлювати нові мистецькі локації.

Володимир Карплюк, СЕО товариства «Відважних», голова Інвестиційної ради Ірпеня:
«Наступний наш крок після художнього пленеру, після літературних премій буде в напрямку музики. Ми хочемо, щоби Ірпінь у тому числі став також музичною столицею. Плануємо, що за рік – за два ось тут, у парку Незнайка, де є прекрасна сцена, ми зробимо одну з найкращих літніх сцен в Україні і будемо приймати тут великі класні концертні програми, щоби вся Україна їхала до нас і в цьому напрямку».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!