В Ірпінському академічному ліцеї обладнали віртуальний тир (відео)

Постріли негучні, хоч автомати й відповідають бойовій зброї. Єдина відмінність – вони  стріляють не кулями, а лазерним променем. Завдання стрільця – влучити в інтерактивні мішені. І це не розвага.  Так проходять заняття у віртуальному тирі на уроках захисту України в Ірпінському академічному ліцеї.

Василь Кудрін, учитель предмету «Захист України»:
«Основне завдання предмету «Захист України» – надати призовникам комплекс знань, умінь і навичок щодо захисту Вітчизни. У віртуальному тирі вони наближено до бойової обстановки можуть виконати вправу саме стрільби з автомата Калашникова».

Формат віртуального тиру дозволяє створити для стрільби різні умови – як по нерухомих мішенях, так і по рухомих. Хоча влучити в ціль нелегко, проте кожен налаштований не здаватися і набирати якнайбільше балів.

Учень ліцею:
«Я вперше стріляю, вперше тримаю зброю і, на мою думку, я справився не так погано, як думав».

Учні розповідають, що заняття у віртуальному тирі розвивають в них не лише влучність,  але й впливають на формування характеру загалом.

Учень ліцею:
«Впливають на уважність у першу чергу, на зосередженість. І спокій – це найголовніше».

Поки одні полюють за інтерактивними мішенями, інші вчаться виконувати практичні нормативи з вогневої підготовки: споряджають патронами магазин, складають та розкладають автомат.

Учень ліцею:
«К
оли вперше складаєш – ніби складно, незрозуміло, важко, навіть руки набиваєш. А потім уже, як конструктор. Якось уже навіть цікаво і весело».

Хоча програмою предмету й не передбачена обов’язкова участь дівчат у вогневій підготовці, проте тут поруч із хлопцями охоче займаються й вони.

Учениця ліцею:
«Бути сильною – це круто. Мені не забороняли робити якісь чоловічі речі, мені це подобалось, і я вмію робити те, що вміють хлопці».

Віртуальний тир у ліцеї придбали минулого року за кошти міського бюджету. З того часу він став хорошою навчальною базою не лише для учнів цього закладу сюди приходять займатися й учасники гуртків військово-патріотичного спрямування з інших шкіл міста.

Сергій Забавський, керівник гуртка «Характерник» Центру творчості дітей та юнацтва:
«Дітей, які цікавляться військовою тематикою, ці моменти виручають у вихованні, у вивченні стрілецької справи, вивченні стрільби».

Ліцеїсти також використовують віртуальний клас не лише для уроків захисту України, а й для позашкільного навчання.

Вероніка Поляновська, педагог-організатор Ірпінського академічного ліцею:
«Ми проводимо безліч конкурсів, де і дівчата, і хлопці з різних класів активно беруть участь задля того, щоб між собою провести певні змагання, отримати призові місця і, звісно, самі призи».

У ліцеї пишаються, що саме їхній заклад став єдиною унікальною платформою навчання з використанням інтерактивних технологій на уроках захисту України.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!