Жителі Київщини отримуватимуть дві платіжки за газ

84705114_2882530565110860_5544620809961603072_n

З січня жителі Київщини отримуватимуть дві «газові» платіжки – за саме блакитне паливо і за його доставку тепер доведеться сплачувати окремо. Про це повідомляється на сторінці АТ «Київоблгаз» у соцмережі.

«24 грудня 2019 року Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг встановила нові тарифи на доставку газу та змінила порядок оплати послуг з доставки газу. З січня цього року вартість послуги з доставки газу виключена з загального рахунку за газ і виставлена окремим платежем. У Київській області споживачі вже цього місяця отримають два рахунки: за газ від постачальника та оператора газорозподільних систем АТ “Київоблгаз” за розподіл (доставку). Раніше вартість доставки газу зазначалась окремим рядком в загальному рахунку постачальника», – сказано в повідомленні.

Вартість доставки газу буде розраховуватись індивідуально для кожного клієнта. Розмір оплати залежить тільки від обсягів споживання. За основу береться обсяг споживання газу впродовж попереднього “газового року”. Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. У 2020 році плата за доставку розраховуватиметься, виходячи зі споживання газу з 1 жовтня 2018 р. по 30 вересня 2019 р.

«Сума кубів газу, спожитого за газовий рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 платежів. До прикладу, домогосподарство, яке використало 200 кубометрів газу на рік; тариф на розподіл на перше півріччя становить 0,936 грн (з ПДВ) за 1 м куб. Рахуємо: 200 х 0,936 : 12 = 15,6 грн (з ПДВ). Таким чином, щомісячний платіж за доставку на перше півріччя 2020 року становитиме 15,6 грн», – роз’яснює «Київоблгаз».

Споживачі можуть платити за доставку за один місяць чи навіть одразу за пів року. «Таким чином вони зменшать свої витрати на комісії при проведенні платежів. Це актуально для споживачів із газовою плитою або плитою та колонкою, які споживають мало газу», – зауважують автори повідомлення.

«Натомість, для споживачів, які використовують багато газу – свої переваги. Споживачі, які використовують більшу частину газу взимку, зможуть знизити навантаження на сімейний бюджет, – вважають у газовій компанії. – За даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, 27% споживачів сплачують в опалювальний сезон понад 2000 гривень на місяць за спожитий газ. Завдяки новій системі тарифів вони зможуть зменшити витрати. Адже вартість доставки газу вони сплачуватимуть впродовж року рівними частинами».