Реклама

5 стратегій пошуку нової роботи від Jooble

5 стратегій пошуку нової роботи від Jooble

Сьогодні український ринок праці пропонує понад 100 тис. позицій для спеціалістів різних сфер. Компанії щодня публікують нові вакансії порталі Jooble, де кандидати можуть ознайомитися з оголошеннями та відгукуватися на них. Проте, слід зауважити, що пошук роботи часто виявляється тривалим процесом, який вимагає ретельного аналізу ринку праці, адаптації до актуальних вимог та систематичного надсилання заявок. Щоб зробити його швидшим та ефективнішим, разом з експертами з працевлаштування ми розповімо про 5 результативних стратегій, які можна комбінувати під час пошуку зайнятості.

1. Проактивна позиція

Сучасні компанії цінують активних та енергійних працівників, які впевнено прямують до поставлених цілей. Саме тому, якщо ви хочете якнайшвидше знайти роботу, не бійтеся «стукати у зачинені двері». Демонструйте потенційним роботодавцям свою зацікавленість та прагнення обійняти посаду.

Для цього виконайте наступні кроки:

  1. Знаходьте контакти рекрутерів та дізнавайтеся про відкриті позиції у їхніх компаніях.
  2. Надсилайте відгуки на всі вакансії, які є релевантними для вашого досвіду та навичок.
  3. Звертайтеся за зворотним зв’язком через 3-7 днів після проходження співбесіди.
  4. Намагайтеся дізнаватися в рекрутерів яких знань та навичок вам не вистачає, щоб стати «ідеальним» кандидатом.

Головна задача – зробити так, щоб про вас дізналося якнайбільше роботодавців з обраної сфери. Навіть якщо зараз компанія не має вільних посад, фахівці HR-відділу збережуть ваші контакти та зможуть запропонувати позицію у майбутньому. До речі, якщо зараз вас цікавить робота в Харкові, за актуальними вакансіями можна звернутися до порталу Jooble.

2. Побудова особистого бренду

Особистий бренд сьогодні є потужним методом підсилення власної конкурентоспроможності на ринку праці. Практика показує, що найчастіше запрошення на співбесіди отримують спеціалісти, які мають якісні експертні профілі у LinkedIn, Facebook, Instagram та TikTok. Вся річ у тому, що при перегляді соцмереж рекрутерам значно легше скласти повноцінне уявлення про професійні навички та сильні риси особистості кандидата.

Для побудови персонального бренду дотримуйтеся таких рекомендацій:

  1. Створіть профіль на LinkedIn та за бажанням додаткові експертні сторінки в інших соцмережах.
  2. Вкажіть інформацію про свій досвід роботи, освіту та додаткові курси, досягнення, проєкти та кар’єрні спрямування.
  3. Наповнюйте сторінку публікаціями на професійні теми, які можуть бути цікавими вашій цільовій аудиторії.

Також зазначайте у своїх профілях інформацію про те, що ви відкриті до пропозицій роботи. Це може бути як позначка «Open to work» на LinkedIn, так і пост про пошук зайнятості у будь-якій з соцмереж. Паралельно з розвитком особистого бренду можна продовжувати надсилати відгуки на вакансії Jooble, зараз тут пропонується робота Бердичів та в інших містах країни.

3. Розвиток навичок, які мають найбільший попит

Стрімкий технологічний прогрес постійно трансформує вимоги роботодавців до працівників. Перелік професійних навичок, яким повинен був відповідати кандидат 2-3 роки тому, може втрати свою актуальність сьогодні. Тому необхідно проаналізувати останні вакансії та виписати ключові запити компаній, які дублюються у більшості оголошень.

Далі слід продумати кроки для покращення професійних вмінь. Для цього можна відвідувати спеціалізовані курси, онлайн-тренінги, читати наукові публікації, слухати подкасти від досвідчених фахівців або знайти ментора. Після закінчення будь-якого навчання обов’язково додавайте сертифікати до свого резюме.

4. Персоналізуйте резюме та супровідні листи

В умовах високої конкуренції на ринку праці стає мало лише вибрати вакансію та надіслати на неї шаблон резюме. Щоб продемонструвати свою відповідність позиціям, необхідно щоразу адаптувати CV під вимоги роботодавця, зазначені у тексті оголошення. Також додавайте інформацію про досягнення на аналогічних посадах, їх можна інтегрувати у блок з досвідом роботи. Описуйте їх у вигляді чисел та порівнянь. Наприклад, «підвищив рівень задоволеності клієнтів до 95%, що на 25% відсотків вище, ніж у попередньому місяці».

У супровідному листі слід описувати свої мотивації обійняти посаду та чому саме ви найкраще підходите для неї. На допомогу прийде офіційний сайт та сторінки у соцмережах компанії. Дослідіть мету та особливості її діяльності, продукти та досягнення. У cover letter поясніть як ваші кар’єрні спрямування збігаються з пріоритетами організації, яку цінність їй принесуть ваші знання та навички.

5. Працюйте над нетворкінгом

Нетворкінг – це знайомства зі спеціалістами з вашої та суміжних сфер, які допомагають обмінюватися досвідом, ділитися новою інформацією та трендами, а також знаходити клієнтів, партнерів та пропозиції роботи. Розвинена мережа професійних контактів дозволяє отримувати найкращі вакансії з ринку праці. Дуже часто провідні компанії шукають персонал за рекомендаціями, не розміщуючи оголошення у вільному доступі.

Для отримання корисних знайомств слід:

  • Вести профіль LinkedIn, додавати у друзі колег, рекрутерів.
  • Відвідувати професійні заходи.
  • Вступати в українські та закордонні професійні асоціації.
  • Виявляти активність у професійних спільнотах та чатах у соцмережах.

Щоб фахівці, з якими ви хочете налагодити контакт, розуміли специфіку вашої діяльності, продумайте коротку самопрезентацію. Вона повинна займати не більше 1-2 хвилин та містити інформацію про ваш досвід, сильні сторони, чим ви можете бути корисними тощо. 

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

В Ірпінській громаді повністю відновлено 523 багатоквартирних та 1460 приватних житлових будинки

07 Sep 12:58

Детальніше
Сесію ІМР заплановано на 26 вересня, позачергової не буде, - секретар міськради

07 Sep 12:52

Детальніше
В Ірпені шукають побратимів тероборонівця Андрія Пархоменка (відео)

06 Sep 18:37

Детальніше
 Начальниця благоустрою Ольга Олійнич судиться з мером за зарплату, невиплачену за час вимушеного прогулу 

06 Sep 14:06

Детальніше
Ірпіньводоканал пропонує підняти тариф на водопостачання і водовідведення з 32,1 грн до 67, 6 грн

06 Sep 14:02

Детальніше
Молодь Бородянки просить Президента надати їхньому селищу статус міста-героя

06 Sep 13:56

Детальніше
Благодійники оновили кабінети в Ірпінському ліцеї № 3 (відео)

06 Sep 13:52

Детальніше
В Ірпені «добробатівці» завершили ремонт будинку літньої жінки, який був пошкоджений росіянами

06 Sep 13:37

Детальніше
Всі новини