Реклама

400 підлітків узяли участь у масштабному форумі демократії в Ірпені (фото)

77186607 2610860922533747 1686327589179752448 O

Близько 400 старшокласників шкіл і ліцеїв та студентів коледжів узяли участь у форумі дитячо-юнацької демократії М18 «Менші 18 – ми можемо більше!», який пройшов сьогодні в Ірпені на Київщині. Більш ніж на пів дня підлітки зайняли міську раду та центральну бібліотеку міста.

Форум М18 відбувався у форматі, за яким щороку в міському парламенті Берліна проводиться «Berliner Jugend Forum». Німеччину в Ірпені представляла проєктний менеджер громадської організації «За європейське громадянство» Нора Корте.

За даними організаторів, загалом форум включав 30 «активностей»: зустрічей, дискусій, тренінгів, майстер-класів, лекцій, презентацій, квестів, ігор. У центрі багатьох із них були близько десятка спікерів – яскравих молодих лідерів, які вже проявили себе в громадському секторі, сфері державного управління, політиці й бізнесі. Тематика проведених ними заходів стосувалася лідерства, бізнесової й політичної кар’єри, роботи помічника депутата, ораторського мистецтва, формування громадянської позиції та правової свідомості, взаємовідносин «покоління Z» із дорослим світом.

У робочому кабінеті заступниці міського голови Юлії Устич відбулося спільне зібрання ради лідерів учнівського та місцевого самоврядування. Поруч, у приміщенні, де проходять засідання міськвиконкому, провели правовий брейн-ринг «Мої права в соціальних мережах». Ірпінська агенція розвитку спільно з місцевою молодіжною громадською радою влаштували раунд ділової гри «Бізнес-профі», учасники якої повчилися бути бізнесменами.

Наймасштабнішою подією форуму стало спілкування з депутатами Ірпінської міської ради в сесійній залі. Героями зустрічі були секретар ради Андрій Літвинов, депутати Олександр Пащинський, Максим Плешко, Наталія Смолянчук і Артем Калічка. Старшокласники й студенти ставили їм найрізноманітніші запитання – часом доволі несподівані й непрості. Крім того, підлітки провели гру, під час якої випробували народних обранців на кмітливість і почуття гумору: кожен депутат мав дістати з мішка декілька предметів і вибудувати асоціативний ряд, пов’язаний і з цими предметами, і з Ірпенем.

Найбільш активна юна форумчанка Ксенія Грачова отримала сертифікат на навчання в школі помічника народного депутата України.

Фото Олега Гриба

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама