400 підлітків узяли участь у масштабному форумі демократії в Ірпені (фото)

77186607_2610860922533747_1686327589179752448_o

Близько 400 старшокласників шкіл і ліцеїв та студентів коледжів узяли участь у форумі дитячо-юнацької демократії М18 «Менші 18 – ми можемо більше!», який пройшов сьогодні в Ірпені на Київщині. Більш ніж на пів дня підлітки зайняли міську раду та центральну бібліотеку міста.

Форум М18 відбувався у форматі, за яким щороку в міському парламенті Берліна проводиться «Berliner Jugend Forum». Німеччину в Ірпені представляла проєктний менеджер громадської організації «За європейське громадянство» Нора Корте.

За даними організаторів, загалом форум включав 30 «активностей»: зустрічей, дискусій, тренінгів, майстер-класів, лекцій, презентацій, квестів, ігор. У центрі багатьох із них були близько десятка спікерів – яскравих молодих лідерів, які вже проявили себе в громадському секторі, сфері державного управління, політиці й бізнесі. Тематика проведених ними заходів стосувалася лідерства, бізнесової й політичної кар’єри, роботи помічника депутата, ораторського мистецтва, формування громадянської позиції та правової свідомості, взаємовідносин «покоління Z» із дорослим світом.

У робочому кабінеті заступниці міського голови Юлії Устич відбулося спільне зібрання ради лідерів учнівського та місцевого самоврядування. Поруч, у приміщенні, де проходять засідання міськвиконкому, провели правовий брейн-ринг «Мої права в соціальних мережах». Ірпінська агенція розвитку спільно з місцевою молодіжною громадською радою влаштували раунд ділової гри «Бізнес-профі», учасники якої повчилися бути бізнесменами.

Наймасштабнішою подією форуму стало спілкування з депутатами Ірпінської міської ради в сесійній залі. Героями зустрічі були секретар ради Андрій Літвинов, депутати Олександр Пащинський, Максим Плешко, Наталія Смолянчук і Артем Калічка. Старшокласники й студенти ставили їм найрізноманітніші запитання – часом доволі несподівані й непрості. Крім того, підлітки провели гру, під час якої випробували народних обранців на кмітливість і почуття гумору: кожен депутат мав дістати з мішка декілька предметів і вибудувати асоціативний ряд, пов’язаний і з цими предметами, і з Ірпенем.

Найбільш активна юна форумчанка Ксенія Грачова отримала сертифікат на навчання в школі помічника народного депутата України.

Фото Олега Гриба

НОВИНИ

ПРЯМА МОВА. Маркушин: цього року в Ірпені Дня міста не буде, зекономлені кошти підуть на медицину (відео)

Сьогодні, 18:19

Детальніше
Де в Ірпені звучать чарівні голоси: ювілею Тетяни Васильєвої присвячується (відео)

Сьогодні, 17:44

Детальніше
У Фастівській лікарні добудували приймальне відділення з протишоковою палатою і операційною (відео, фото)

Сьогодні, 17:35

Детальніше
За рік в Ірпінь переїхало близько 3000 переселенців

Сьогодні, 14:09

Детальніше
У Приірпінні за добу виявили 66 випадків COVID-19, померла 1 хвора

Сьогодні, 13:06

Детальніше
ПРЯМА МОВА. Антон Довгопол: ірпінська інфекційка заповнена на 75%, 9 пацієнтів – на ШВЛ (відео)

Сьогодні, 12:25

Детальніше
У Ворзелі горів приватний будинок, постраждала жінка

Сьогодні, 09:57

Детальніше
Спортсмени-орієнтувальники з Приірпіння здобули командне золото й срібло на чемпіонаті України (фото)

20 вер 20:11

Детальніше
Всі новини