400 підлітків узяли участь у масштабному форумі демократії в Ірпені (фото)
30 Nov 20:43, 2019
Близько 400 старшокласників шкіл і ліцеїв та студентів коледжів узяли участь у форумі дитячо-юнацької демократії М18 «Менші 18 – ми можемо більше!», який пройшов сьогодні в Ірпені на Київщині. Більш ніж на пів дня підлітки зайняли міську раду та центральну бібліотеку міста.
Форум М18 відбувався у форматі, за яким щороку в міському парламенті Берліна проводиться «Berliner Jugend Forum». Німеччину в Ірпені представляла проєктний менеджер громадської організації «За європейське громадянство» Нора Корте.
За даними організаторів, загалом форум включав 30 «активностей»: зустрічей, дискусій, тренінгів, майстер-класів, лекцій, презентацій, квестів, ігор. У центрі багатьох із них були близько десятка спікерів – яскравих молодих лідерів, які вже проявили себе в громадському секторі, сфері державного управління, політиці й бізнесі. Тематика проведених ними заходів стосувалася лідерства, бізнесової й політичної кар’єри, роботи помічника депутата, ораторського мистецтва, формування громадянської позиції та правової свідомості, взаємовідносин «покоління Z» із дорослим світом.
У робочому кабінеті заступниці міського голови Юлії Устич відбулося спільне зібрання ради лідерів учнівського та місцевого самоврядування. Поруч, у приміщенні, де проходять засідання міськвиконкому, провели правовий брейн-ринг «Мої права в соціальних мережах». Ірпінська агенція розвитку спільно з місцевою молодіжною громадською радою влаштували раунд ділової гри «Бізнес-профі», учасники якої повчилися бути бізнесменами.
Наймасштабнішою подією форуму стало спілкування з депутатами Ірпінської міської ради в сесійній залі. Героями зустрічі були секретар ради Андрій Літвинов, депутати Олександр Пащинський, Максим Плешко, Наталія Смолянчук і Артем Калічка. Старшокласники й студенти ставили їм найрізноманітніші запитання – часом доволі несподівані й непрості. Крім того, підлітки провели гру, під час якої випробували народних обранців на кмітливість і почуття гумору: кожен депутат мав дістати з мішка декілька предметів і вибудувати асоціативний ряд, пов’язаний і з цими предметами, і з Ірпенем.
Найбільш активна юна форумчанка Ксенія Грачова отримала сертифікат на навчання в школі помічника народного депутата України.
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/73322200_2610866605866512_5507603380190576640_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/79751973_2610865662533273_4599222332572041216_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78331939_2610864782533361_6480747372082102272_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78254308_2610865525866620_3399357131772657664_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/photoeditorsdk-export-2019-11-30T194034.527-1024x607.png)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78454985_2610865139199992_6817047812484628480_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/77080746_2610865082533331_7605717946786119680_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78160252_2610865275866645_8472651104004341760_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/photoeditorsdk-export-2019-11-30T195354.295-1024x605.png)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78951563_2610864805866692_7706903940306042880_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/74675015_2610862745866898_5263617360530505728_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78284865_2610861259200380_8401574115424600064_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/77093085_2610860429200463_4073756517248008192_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/77358490_2610859575867215_5949266364865708032_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/73546176_2610863515866821_6170103606016999424_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78653163_2610860312533808_8307433732285923328_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78616406_2610859892533850_8429178402811936768_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78451061_2610860022533837_3675022460840837120_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78570833_2610859735867199_979539507432914944_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/76897499_2610863222533517_4233494902266134528_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/77248722_2610864482533391_5319013290368565248_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/74605574_2610860875867085_3823474530798534656_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/79228738_2610864499200056_5455195987381321728_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78577193_2610864549200051_6030793507092824064_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78116972_2610862239200282_1601622205513334784_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/77133913_2610861132533726_7545551287534747648_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78871804_2610864359200070_3763720385976074240_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78379804_2610860855867087_8807413370589282304_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/79365693_2610863399200166_7228120927681118208_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78450254_2610862249200281_9077502114120335360_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78049271_2610863312533508_9195988579505930240_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78831680_2610860565867116_6798831529037398016_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/photoeditorsdk-export-2019-11-30T195443.860.png)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78571345_2610863339200172_9160580856232804352_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78864575_2610859835867189_7199096041205923840_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/79130297_2610863042533535_6447012276577763328_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78398444_2610862565866916_8221081975985799168_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/photoeditorsdk-export-2019-11-30T195108.961-1024x569.png)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78244269_2610859565867216_7749081378146222080_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2019/11/78241729_2610861125867060_5845968686250196992_o-1024x682.jpg)
Фото Олега Гриба