Реклама

Андрій Літвинов: Уряд не допомагає місту в боротьбі з коронавірусом і хоче забрати й те, що залишилось

Photoeditorsdk Export 2020 03 26t185746.728

Попри повну відсутність допомоги місту від держави в боротьбі з епідемією, уряд намагається ще й позбавити міську громаду фінансових ресурсів, передбачених у Держбюджеті. Про це заявив в. о. Ірпінського міського голови Андрій Літвинов, коментуючи пропозиції Кабміну щодо змін видаткової частини Державного бюджету, які, зокрема, передбачають скорочення субвенцій місцевим бюджетам на сферу освіти й на розвиток ОТГ.   

«На сьогоднішній день ми отримали НУЛЬ допомоги від області та держави. Жодної маски, жодного захисного костюма для лікаря, жодного апарату штучної вентиляції легенів, жодного засобу дезінфекції. Вимушені забезпечувати навіть державні служби — ДСНС, поліцію і т. д., бо навіть їм не дали елементарної маски. Все робимо самі на рівні міста. Зараз постають декілька дуже важливих питань, які, скоріш за все, нам треба буде теж вирішувати самим. У мешканців банально закінчуються гроші, бо більшість не працюють, багатьох відправили за власний рахунок. Не відбувається у зв’язку з прийнятим законом №3219 оплата житлово-комунальних послуг. Це означає, що не буде кому проводити дезінфекцію місць загального коритування та елементарно вивозити сміття. У зв’язку зі звільненням від податку на період карантину бізнесу та прийнятим законом про скасування пайової участі в рази зменшуються надходження в місцевий бюджет. Тепер розглядають питання, щоб забрати в міста й те, що залишилось. Не розумію, про що вони думають?» — написав Андрій Літвинов на своїй сторінці у фейсбуці.  

Як повідомила «Економічна правда», Кабінет Міністрів направив керівництву Верховної Ради пропозиції щодо змін видаткової частини Держбюджету-2020, які, зокрема, передбачають скорочення в повному обсязі субвенцій місцевим бюджетам на забезпечення «Нової української школи» (у бюджеті на це передбачалось 1,42 млрд грн), на покращення соцзахисту окремих категорій педагогічних працівників закладів середньої освіти (1,553 млрд грн), на створення навчально-практичних центрів сучасної профтехосвіти (259 млн грн), на програму «Спроможна школа для кращих результатів», яка передбачає будівництво, реконструкцію і капремонт шкіл (1,5 млрд грн).

Також пропонують скоротити субвенції на розвиток ОТГ та на соціально-економічний розвиток окремих територій. Крім цього, передбачається скорочення в повному обсязі видатків на Фонд енергоефективності (1,6 млрд грн).

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Орієнтувальники клубу «Kyiv Region» вибороли 37 нагород на змаганнях «KYIV CITY RACE»

Сьогодні, 12:34

Детальніше
Цими вихідними в Ірпені відбувся перший Кубок України з BMX Freestyle Park (фото)

Сьогодні, 12:27

Детальніше
«ПО СУТІ»: Ірпінський простір «Вільна» запрошує жінок у групи психологічної підтримки (відео)

25 May 10:11

Детальніше
Ірпінські амбулаторії тестували на доступність для пацієнтів з інвалідністю

24 May 17:03

Детальніше
15 протоколів про порушення та 19 приписів: результати перевірки комунальниками правил благоустрою в Ірпінській громаді 

24 May 15:33

Детальніше
Як не влаштувати пожежу через альтернативні джерела живлення: рекомендації від ірпінських рятувальників

24 May 13:12

Детальніше
У День Героїв у ірпінському музеї зустрілися родини загиблих захисників України (відео)

24 May 13:10

Детальніше
В Ірпені триває капітальний ремонт житлових будинків на вул. Білокур

24 May 10:16

Детальніше
Всі новини
300x300
Реклама