В ірпінському музеї відкрилася фотовиставка, присвячена культурній столиці Азербайджану (фото)

Photoeditorsdk Export 2022 02 15t154701.421 10 2048x1326

В Ірпінському історико-краєзнавчому музеї відкрилася фотовиставка «Шуша – культурна столиця Азербайджану», приурочена до 30-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Азербайджанською Республікою.

На відкриття експозиції прибув лідер азербайджанського громадського об’єднання «Молоді реформатори» Фарид Шахбазли (ініціатор проведення виставки), голова громади азербайджанців Ірпеня Намік Кулієв, представники міської влади, діячі культури та ірпінська молодь.

На виставці представлені фото азербайджанського містечка Шуша, яке зараз відроджується після тридцяти років окупації Вірменією. Окрім світлин, експозиція включає дві картини азербайджанського художника, учасника міжнародних пленерів «Намальований Ірпінь» Аскера Джавадова.

«До мене звернувся Фарид із проханням влаштувати в нашому музеї таку виставку. Надіслав на пошту фото, ми роздрукували, і все вийшло! Ця виставка – відображення глибокої людської віри та волелюбності, які здатні перемогти будь-яких окупантів та повернути своє», – розповіла радниця Ірпінського міського голови з питань міжнародної співпраці Оксана Сулима.

«Я дуже радий, що ми сьогодні тут, у гостях у наших друзів, у вже рідному нам місті Ірпені. Дуже вдячний за допомогу в організації цієї виставки. На жаль, сьогодні українська земля схожа на наше місто Шуша тим, що на її незалежність намагаються посягнути, але я вірю в те, що дуже скоро все це закінчиться, і ваша прекрасна, мирна країна знову віднайде спокій», – сказав Фарид Шахбазли.

«Виставка чудова! Емоції переповнюють! На цих фото дуже багато сили. Це саме те, що нам усім так потрібно сьогодні. Українці та азербайджанці дуже схожі своєю наполегливістю та патріотизмом. Я щасливий бачити сьогодні наших друзів», – сказав директор музею Анатолій Зборовський.

Завтра експозиція вирушає до Києва, в Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського. Там вона побуде два дні та вже в п‘ятницю повернеться до Ірпінського історико-краєзнавчого музею ще на тиждень.

Окрім музею, учасники презенції виставки відвідали ірпінську Алею Героїв АТО, а також поклали квіти на могилу героя-азербайджанця, капітана Збройних сил України Ільгара Багірова.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

У Бородянці провели поминальну панахиду за загиблими мешканцями (відео)

02 Mar 19:34

Детальніше
У Бучі відбулася Хресна хода в молитовну пам’ять жертв, закатованих російськими окупантами

02 Mar 17:48

Детальніше
Учні Ірпінського ліцею інноваційних технологій розбиралися в освітніх трендах (відео)

02 Mar 14:20

Детальніше
Фонд відновлення Ірпеня відзвітував про роботу у 2022-2023 роках

01 Mar 13:51

Детальніше
«Друга Ріка» анонсувала додатковий концерт у Києві: де і коли виступлять музиканти

01 Mar 13:38

Детальніше
У другі роковини початку повномасштабної війни сотні ірпінців зібралися на Дорозі життя (відео)

01 Mar 13:32

Детальніше
Ірпінські учні дискутували з психологом на тему самоусвідомлення (відео)

01 Mar 07:27

Детальніше
Ірпінські школярі зайняли призові місця на обласних олімпіадах з екології, біології та хімії

29 Feb 19:34

Детальніше
Всі новини