Чилійський архітектор розробив проєкт меморіалу пам’яті жертв російського вторгнення в Приірпіння

311568525 768768311040056 4714571870266414914 N

Чилійський архітектор, консультант проєкту «Irpin Reconstruction Summit» (IRS) Крістін Віттіг підготував ескіз меморіалу в пам’ять про мирних жителів Ірпеня й Приірпіння, які стали жертвами російського вторгнення. Про це повідомляється на сторінці IRS у фейсбуці.

«Проєкт (меморіалу) поєднує в собі природу як символ життя та простір для проживання пам’яті про цивільних жертв в Ірпені та Бучі. І створений для того, щоб не допустити забуття трагедії і створити усвідомлення, щоб це ніколи не повторилось», – пояснює свою ідею архітектор.

Зазначається, що, згідно з ескізом, меморіал складатиметься «зі структур дерева, у кутах перетину яких будуть облаштовані індивідуальні «вівтарі», які дозволять близьким вшанувати пам’ять кожної жертви».

Поруч із меморіалом спроєктована галерея «Притулок пам’яті». «Галерея вбудована в землю, прохід до неї нагадує кратер від вибуху. Галерея розкриватиме історію міста», – розповідається на сторінці IRS.

Відзначається також, що «матеріал, який буде використано в проєкті, має естетичну красу, а ще вважається матеріалом з високою екологічною цінністю».

«Проєкт попередньо був представлений команді українських архітекторів IRS та місцевій владі, Ірпінському міському голові Олександру Маркушину та голові Інвестиційної ради Ірпеня Володимиру Карплюку, які схвально відгукнулися на надану пропозицію. Наразі «Irpin Reconstruction Summit» пропонує цей проєкт на розгляд громадськості. Альтернативні думки, зауваження, пропозиції можна надсилати за цією адресою – [email protected]», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Крістіан Віттіг займається активною промоцією відбудови Ірпеня. У липні цього року він відвідав Ірпінь, щоб ознайомитися з масштабами руйнувань, та отримав від міської ради запрошення до робочої групи «Irpin Reconstruction Summit». Зараз він разом зі своєю командою працює над чотирма архітектурними проєктами для Ірпеня.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!