Десантник пробіжить півмарафон через Гостомель, Бучу й Ірпінь, щоб зібрати кошти на центр реабілітації військових

Min 5345 1024x683

12 листопада в Гостомелі стартує благодійний забіг «Марафон незламних», мета якого – зібрати кошти на створення центру психологічної допомоги та реабілітації для військових.  Бігтиме півмарафон десантник Максим Пасічник, який брав участь в операції зі звільнення гостомельського аеропорту та за 10 днів разом із товаришами подолав понад 100 кілометрів, виходячи з ворожого тилу. Про це Пасічник і організатори акції повідомили на брифінгу в «Медіацентрі Україна».

Десантник наголосив, що якісна психологічна реабілітація військових після повернення з фронту є вкрай важливою. 

«У мене дуже багато друзів, які зараз просто сидять і дивляться у віконце. Їм дають транквілізатори, і все. Тому така допомога є дуже потрібною. Коли люди бачать зовнішні поранення, відсутність рук, ніг, то хочуть допомогти. Але ми не помічаємо проблем інших військових, коли після контузії людину просто розриває зсередини, і вона навіть не знає, кому це все розповісти. Так, зараз під час війни країні це не на часі. Але є ми, і ми зробимо все, щоб допомогти»,  — сказав Максим.

Як пояснив волонтер і співорганізатор забігу Олександр Джусупов, для старту було вирішено обрати символічне місце, в якому Максим Пасічник воював на початку російського вторгнення. 

«Макс повертається туди, звідки почалася його історія — до гостомельского аеропорту. І на території самого аеропорту, на стоянці літака “Мрія” ми зробимо офіційний старт. Забіг буде складатися з 4-х пунктів: Гостомель, Буча, Ірпінь, і фінішуємо на мосту в Стоянці, який нещодавно відновили. Сам забіг  – напівмарафон, який пробіжить Макс – це лише частина всього великого шляху, який ми маємо подолати», — розповів Джусупов.

Організатори планують вести пряму трансляцію півмарафону, глядачі якого зможуть ставити запитання, поки Максим Пасічник долатиме дистанцію. За час забігу сподіваються зібрати 300 тисяч гривень, які допоможуть започаткувати центр для реабілітації військових. Як повідомив інший учасник проєкту – волонтер і один із найкращих тріатлоністів України Вадим Коваленко – вже є попередні домовленості з українськими й закордонними медиками. 

«У нас добрі стосунки з однією з клінік Харкова, вони дали згоду на колаборацію з нашим проєктом. Вони зараз якраз відправляють своїх фахівців до Ізраїлю, медики навчатимуться там, щоб тут допомагати нашим військовим із реабілітацією. Також ми спілкувалися з військовим госпіталем у США, який замається реабілітацією військових. І вони з великим задоволенням нам допоможуть із консультаціями. Можемо туди відправити наших фахівців, їхні фахівці можуть приїхати сюди, вже є перші домовленості. Будемо далі це розвивати», — зазначив Вадим Коваленко.


На фото: Олександр Джусупов, Максим Пасічник і Вадим Коваленко 

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300