Реклама

До 25 тисяч штрафу за російську музику — новий законопроєкт у Верховній Раді

Photo 2023 08 09 17 12 22

16 народних депутатів внесли до Верховної Ради новий законопроєкт, який передбачає штрафи за прослуховування російської музики у громадських місцях.

Законопроєкт №9547 «Про внесення змін до ст.155 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо підвищення відповідальності за порушення законодавства закладами торгівлі, громадського харчування та сфери послуг у сфері обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора».

Він передбачає штрафи за публічні виконання, показ, демонстрацію, сповіщення (доведення до загального відома, в тому числі через будь-які засоби зв’язку таким чином, що будь-яка особа може отримати до них доступ з будь-якого місця і в будь-який час за її власним вибором) у закладах торгівлі, громадського харчування, сфери послуг музичних фонограм, відеограм, музичних кліпів, їх елементів, інших творів, розповсюдження яких заборонено.
Сума штрафу за перше порушення закону від 5 100 до 8 500 гривень, за повторне порушення протягом року — від 17 000 до 25 500 гривень.

«Причини внесених змін очевидні, адже музичний продукт держави агресора може впливати на сепаратистські настрої населення, створюючи ілюзію привабливості російської ідентичності, наявності спільних інтересів, відмінних від інтересів решти населення України, породжуючи ціннісні суперечності. Такі продукти часто по своїй суті були інформаційними спецопераціями, спрямованими на послаблення нашої держави. Саме тому слід вживати дієвих заходів щодо обмеження музичного продукту держави агресора на території України, створити всі необхідні умови для прискорення розвитку національного музичного продукту, належної присутності українського та світового музичного контенту на вітчизняному ринку та в культурному просторі», — зазначили народні депутати у пояснювальній записці до законопроєкту.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама