Реклама

До Ірпінської ОТГ може приєднатися навіть Буча, якщо цього захоче громада, — Попсуй

Фото1 НО

На Київщині триває процес формування об’єднаних територіальних громад. Одна із них – Ірпінська. До неї минулого року вже приєдналися Михайлівсько-Рубежівська та Козинцівська сільські ради. За перспективним планом Ірпінська ОТГ значно більша.

Про це в інтерв’ю ресурсу «Киеввласть» розповіла в.о. Ірпінського міського голови Анастасія Попсуй.

За словами Попсуй, процедура приєднання Михайлівсько-Рубежівської та Козинцівської сільрад успішно пройшла усі інстанції і наразі залишилось останнє рішення, яке має прийняти КОДА.

«Весь процес був абсолютно демократичним. Ірпінь – успішне місто, і завдяки цьому ряд населених пунктів виявив бажання мати з Ірпенем спільну громаду. Деяким нашим опонентам здається, що децентралізація — це вдалий маніпулятивний момент, тому вони, щоб зірвати створення Ірпінської ОТГ, привозять із Києва тітушок, які кричать, що приєднання незаконне. Але коли до тітушні підходять журналісти і запитують, чому вони мітингують, то так і кажуть — нас із Києва привезли. Я особисто була на засіданнях Михайлівсько-Рубежівської сільради, особисто була на громадських слуханнях. Михайлівка-Рубежівка має чудового голову – Андрія Помазана, який дав поштовх для розвитку села. Помазан – член команди «Нові обличчя»,  – сказала Анастасія Попсуй в інтерв’ю.

Вона також нагадала, що селище Коцюбинське входить до Ірпінської міської ради. Усі об’єкти соціальної інфраструктури селища підпорядковані Ірпеню і фінансуються з його бюджету.

Як відомо, раніше Київрада винесла незаконне рішення про приєднання Коцюбинського до Києва. Але у Комітету Верховної ради з питань місцевого самоврядування це рішення не підтримали. Також у 2016 році було незаконне рішення парламенту про розпуск Коцюбинської селищної ради, його скасував Верховний суд України як антиконституційне.

«Вдруге парламент не піде на порушення закону, – вважає Попсуй. –   До якої ОТГ приєднуватися Коцюбинському, має вирішити вся громада селища. Команда партії «Нові обличчя» у Коцюбинському наразі вивчає думку громади і більшість висловлюється саме за самостійний статус Коцюбинського. Додам, що сьогодні лідер селища Сергій Даніш багато робить для мешканців: ремонтує дороги, замінює вікна, невдовзі відкриє Центр надання адміністративних послуг, розвиває благоустрій. Приємно, що команда партії «Нові обличчя» показує результат щодня в усіх населених пунктах регіону».

Анастасія Попсуй додала, що Ірпінь розгляне абсолютно усі пропозиції із усіх районів щодо приєднання до ОТГ: «Згідно з  перспективним планом Ірпінська ОТГ досить велика. Ми розуміємо, що більшість сіл дотаційні і це буде додатковим навантаженням на бюджет міста. Але якщо є волевиявлення жителів якоїсь громади — ми завжди раді співпрацювати. Ми готові розглядати всі пропозиції. Навіть місто Буча можемо приєднати у разі їхнього бажання»,  – запевнила в.о. Ірпінського міського голови. 

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама