До річниці звільнення Ірпеня у міській бібліотеці провели літературно-музичний вечір
29 Mar 10:31, 2023
До річниці визволення Ірпеня від російських окупантів у міській бібліотеці зібрались діячі культури та громада міста, щоб разом на літературно-мистецькому вечорі пригадати події лютого і березня минулого року. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написала директорка Ірпінської міської бібліотеки Олена Циганенко.
Зокрема, літературно-музичний вечір відвідали відома етнолялькарка Тетяна Федорова, засновниця музею українознавства Світлана Кушнір, поет-бард та доцент ДПУ Олександр Редич, поет та член літературної студії «Дебют» Володимир Симоненко. Усі вони зустріли війну в Ірпені або прилеглих населених пунктах та добре пам’ятають, що відбувалося у місті під час бойових дій.
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/03/337992492_1354076661802494_6736812329898739244_n-1024x768.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/03/337997959_618972150050987_8024375044412428662_n-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/03/338142224_105956369117273_590429029567398443_n-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/03/338166322_238815718541320_7623287027619041414_n-1024x683.jpg)
На зустрічі учасники заходу переглянули уривок документального фільму про бойові дії в Ірпені «Форпост. Ірпінь», який також було презентовано до річниці визволення міста.
Вечір супроводжувався читанням віршів та виконанням музичних творів. Зокрема, уривок з вірша «Україно моя» виконала переможниця міського конкурсу читців учениця ІЛІТу Єлизавета Довганич, а вокальний ансамбль дитячої школи мистецтв ім. М. Вериківського наприкінці вечора виконав пісні «Мій славетний Ірпінь» та «Повір в Україну».
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/03/337872430_730844895384250_9162380923549535716_n-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/03/338000774_6061818933906391_4184633819384792844_n-1024x683.jpg)
«Всі учасники заходу пом’янули хвилиною мовчання Захисників Ірпеня та України, які віддали своє життя, щоб ми жили і розбудовували рідне місто — герой Ірпінь», — додала Олена Циганенко.
Нагадаємо, раніше депутат Ірпінської міської ради Петро Король розповів, як після деокупації Ірпеня разом з командою волонтерів займався ексгумацією та похованням тіл розстріляних під час окупації Ірпеня цивільних мешканців. Свої спогади він озвучив у відеоролику, який вийшов до річниці звільнення Ірпеня.
У матеріалі використано фото Олександра Редича