Гендиректор аеропорту «Бориспіль» прокоментував перспективи відкриття пасажирського терміналу в Гостомелі

Гостомель_аеропорт

Павло Рябікін, генеральний директор аеропорту «Бориспіль» в інтерв’ю Економічній правді, заявив, що відкриття пасажирського аеропорту у смт. Гостомель буде малоймовірним, якщо відома в світі авіабудівна корпорація ДП «Антонов» буде збільшувати випуск своїх літаків.

Зокрема, щодо відкриття третього аеропорту поблизу Києва та про використання Гостомеля в якості пасажирського аеропорту, який зараз виконує функцію бази для літаків ДП ​​”Антонов” і авіакомпанії “Авіалінії Антонова”, Павло Рябікін заявив:

«Напрошується Гостомель, хоча тут закладено дуже глибоке протиріччя. Він є випробувальним полігоном авіабудівного підприємства. За авіаційними правилами, в момент випробувальних польотів, неможливо здійснення комерційних польотів. Тому, якщо “Антонов” буде розвиватися як авіабудівна корпорація, і буде збільшувати кількість випущених літаків, звичайно, великих перспектив, як у пасажирського аеропорту, біля Гостомеля немає. Якщо ситуація в “Антонові” буде погіршуватися, то можливий розвиток Гостомеля як третього аеропорту, який якраз географічно закриє західну зону».

Він також зауважив, що аеропорт «Бориспіль» знаходиться від Києва на північному сході, “Жуляни” – на півдні, «Гостомель» – на заході.  

«Якщо “Гостомель” залишиться випробувальним полігоном, то, напевно, про третій аеропорт треба починати думати вже до 2030-х років», – припустив Рябікін.

Павло Рябікін офіційно очолив держпідприємство «Аеропорт «Бориспіль» в березні 2017 року. До цього він був депутатом від фракції “УДАР” і заступником голови КМДА Віталія Кличка.