Реклама

Ірпінчанка Лариса Гармаш розповіла, як отримала кошти за програмою «єВідновлення»

Photo 2023 07 21 09 25 34

Мешканка Ірпеня Лариса Гармаш однією із перших отримала кошти за державною програмою «єВідновлення». Тепер за ці гроші вона ремонтує свій пошкоджений будинок, що в ірпінському мікрорайоні СМУ. Історію Лариси Гармаш розповіли у Міністерстві розвитку громад, території та інфраструктури.

«Не було ні каліток, ні заборів. Будинки були пошкоджені. В одному снаряд потрапив у ванну. Весь дах пошкоджений, 62 дірки», — розповідає Лариса Гармаш.

Спочатку пані Лариса та її родина намагалися самостійно відремонтувати житло. Але своїх сил не вистачило, тож коли держава запустила програму «єВідновлення», родина заповнила заявку.

«Коли у мене на картку прийшла смс, що є кошти, я відкрила приват і дивлюся тільки перші цифри і думаю, якихось 19 тисяч прийшло. І знову дивлюся ближче, а це 199 тисяч. Це нереально просто, це було диво. Я не знала, кому телефонувати, щоб сказати: «Все прийшло, це правда, це працює!», — розповідає пані Лариса.

Тепер за ці кошти Лариса Гармаш хоче відремонтувати фасад і виконати внутрішні роботи. Ремонт планує завершити до кінця літа.

Як зазначають у Міністерстві, гроші за програмою «єВідновлення» отримали вже 1409 українців. Понад 500 комісій у різних регіонах продовжують фіксувати пошкодження.

Нагадаємо, подати заявку на програму єВідновлення можна щодо житла, яке було пошкоджене після 24 лютого 2022 року, підлягає відновленню, розміщене на неокупованій території та не було до цього повністю відремонтоване власниками самостійно. Максимальна сумі грошової допомоги – 200 тисяч гривень.

Варто зазначити, 18 липня у Дії почалося бета-тестування подання заяв на отримання компенсації за знищене житло. Наразі подати заяви можуть мешканці Мощуна та Бородянки Київської області.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама