Ірпінець установив національний рекорд України з віджимань від підлоги на одній руці

Photoeditorsdk Export (1)

21-річний Богдан Степанюк із Ірпеня встановив національний рекорд України в категорії «Найбільша кількість віджимань від підлоги на одній руці за 30 секунд». Богдан зробив їх 50, побивши попередній рекорд, який належав Євгенові Пилипенку з Чернігівщини – вісім років тому він віджався за пів хвилини на 15 разів менше. Про це повідомляє gazeta.ua.

«Пропонували встановити рекорд у Києві, але вирішив, що це має відбутися в Ірпені, — розповів  Богдан. — По-перше, це моє рідне місто, по-друге, символ нескореності українців».

За словами хлопця, він був вражений, коли бійці тероборони Ірпеня, «маючи в рази менше озброєння, відбили колону російської техніки». «Це неймовірно. Тому свій рекорд присвятив нашим захисникам»,— зазначив Степанюк.

Із 13 років він займався різними видами спорту — змішаними єдиноборствами, боксом, кросфітом, хортингом. У 16 років хотів установити рекорд України з віджимання на брусах.

«Але тоді в мене була ще недосконала техніка, і я здався, — каже Степанюк. — Припинив тренуватися, бо з 17 років почав працювати вантажником».

Згодом Богдан опанував омріяну професію барбера і нині працює в барбер-шопі.

До спорту хлопець повернувся випадково.

«Якось натрапив на відео, на якому Брюс Лі віджимається на двох пальцях. Теж спробував. Захотів навчитися віджиматися на одній руці. Здивувався, коли товариші сказали, що в них не виходить. Поступово дійшов до 35 від­­­­­жимань за пів хвилини. А 42 ра­зи — це був мій максимум на тренуваннях. Знову замахнувся на рекорд. Найскладніше було поєднувати роботу барбера й підготовку до рекорду. Коли після інтенсивних тренувань стриг клієнтів, страшенно тремтіла рука, — розповідає Богдан. — Як на реєстрації рекорду виконав 50 віджимань, тренер Михайло Лакей був у ще більшому захваті, ніж я. Це і його заслуга. Якби не він, у мене не було б таких великих амбіцій, і я досі працював би вантажником. Він не тільки безкош­товно тренував мене, але й виховував, як батько, ще з юних років».

«Віджимання на одній руці на швидкість — технічно складна вправа, — каже керівниця Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова. — Богдан ще раз довів, що українці — найсильніша нація, і нас не зламати. Цей рекорд — на межі можливого, він протримається багато років. Не скоро знайдеться той, хто наважиться його побити».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!