Ірпінська делегація відвідала місто-побратим Мцхета

_viber_2019-10-13_17-03-51

Ірпінська делегація на чолі з першим заступником міського голови Олександром Маркушиним відвідала місто-побратим Мцхета (Грузія), яке щороку 14 жовтня стає центром загальнонаціонального свята Мцхетоба-Светіцховлоба. Візит відбувся на офіційне запрошення керівництва Мцхети, повідомляє сайт Ірпінської міської ради.

Мер Мцхети Джорджі Капанадзе разом зі своїми заступниками та головою міської ради зустрівся з представниками Ірпеня, а також членами делегацій з інших міст-побратимів – із України (Переяслава-Хмельницького), Польщі, Латвії, Литви, Білорусі, Японії.

«Наша громада щиро вітає жителів міста-побратима Мцхета з національним святом Мцхетоба-Светіцховлоба. Пишаємося доброю дружбою між нашими містами, захоплюємося вашою славною історією, переймаємо корисний досвід, за що щиро вдячні нашим побратимам. Бачимо в партнерстві між нашими містами великі перспективи», – сказав у вітальній промові Олександр Маркушин.

«Бажаю Мцхеті подальшого розвитку і процвітання, впевненого руху вперед, а всім мешканцям міста – здоров’я, щастя, благополуччя і миру в кожну оселю», – зазначив, у свою чергу, керуючий справами виконавчого комітету Ірпінської міськради Дмитро Негреша.

Зі свого боку мер Мцхети подякував почесним гостям за співпрацю.

Мцхетоба-Светіцховлоба або свято Хітона – православне свято і державний вихідний день у Грузії, установлений на честь Хітона Ісуса Христа, який, за переказом, знаходиться в землі під древнім собором Светіцховелі у Мцхеті, та мироточивого Животворного стовпа в цьому храмі. Кафедральний патріарший собор Светіцховелі на честь Дванадцяти Апостолів упродовж майже тисячоліття був головним храмом Грузії, а місто Мцхета, засноване ще в V ст. до н. е. – столицею країни.