Ірпінська міськрада присвоїла Центральній бібліотеці міста ім’я Максима Рильського

photoeditorsdk-export - 2020-03-19T105513.895

Центральній бібліотеці Ірпеня присвоїли ім’я класика української літератури, видатного поета, перекладача і вченого Максима Рильського. Таке рішення було прийняте сьогодні, у 125-ту річницю з дня його народження, на сесії Ірпінської міської ради. Ініціаторами цього кроку стали перший заступник міського голови Олександр Маркушин та голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк.

Життя і творчість Максима Рильського були тісно пов’язані з Ірпенем — тут він прожив багато років.

Одна з перших згадок про Ірпінь з’явилась у творчості поета у 1929 році — задовго до того, як він оселився в місті. Тоді сім’я Рильських щоліта винаймала в Ірпені дачу для відпочинку.

У 1936 році завдяки, зокрема, й зусиллям Максима Рильського Ірпінь став «літературною столицею» України — на базі колишньої дачі підприємця Чоколова був створений Будинок творчості письменників.

Рильський із родиною жив і працював тут усю теплу частину року.

Біля Будинку творчості досі зберігся сад, де ростуть дерева, які Максим Рильський саджав разом із Володимиром Сосюрою. 

Поет присвятив Ірпеню багато поетичних рядків і цілих творів. Він дуже любив ірпінську природу, пройшов пішки берегом ріки Ірпінь від її витоків до того місця, де вона впадає в Дніпро.

У 1938 році Рильський придбав в Ірпені будинок на вулиці Центральній і оселився в ньо­му з дружиною й синами. Згодом тут народилися його онуки. У їхньому домі гостювали Володимир Сосюра, Андрій Малишко, Остап Вишня, Юрій Яновський, Юрій Смолич, Михайло Вериківський і багато інших видатних діячів української літератури й мистецт­ва.

За свідченням сучасників, в Ірпені поет прожив щасливі роки, на цей період припадає розквіт його творчості, написання багатьох творів, які стали класикою української літератури. Саме в Ірпені з-під пера Рильського вийшли найкращі зразки глибокої лірики.

Під час Другої світової війни ро­дина Рильських була в евакуації, але в 1944 році повернулася в Ірпінь.

Максим Рильський допомагав і іншим знаним літераторам оселитися в улюбленому місті. Зокрема, він надав фінансову дотацію поету й перекладачу Григо­рію Кочуру на придбання будинку в Ірпені, а також домігся ірпінської прописки для поета й перекладача Дмитра Паламарчука.

У 1951 році родина Рильських через хворобу дружини поета переїхала в більш комфортабельну оселю на узліссі Голосіївського парку в Києві. Але Ірпінь він згадував до кі­нця життя.

У 2017 році в Ірпені біля Будинку творчості, заснованого Максимом Рильським, був створений Парк письменників. Наступного року була видана колективна поетична збірка «Римований Ірпінь», до якої увійшли сім творів Рильського, присвячених нашому місту.

НОВИНИ

Для участі у велоперегонах «GRVL200 – Ірпінь 2021» зареєструвалося 100 спортсменів

Сьогодні, 17:41

Детальніше
Ірпінського ветерана привітали з прийдешнім святом Перемоги (фото)

07 тра 21:01

Детальніше
Олександр Маркушин закликав ірпінців разом вшанувати пам’ять жертв Другої світової і привітати ветеранів

07 тра 18:17

Детальніше
Будівництво нового приміщення ірпінського дитсадка «Віночок» (фото)

07 тра 17:43

Детальніше
У гостях у 96-річного ірпінського ветерана Миколи Бурлаки (відео)

07 тра 16:34

Детальніше
Ірпінські комунальники готують міське кладовище до поминальних днів (відео)

07 тра 15:58

Детальніше
Інвестиційна рада Ірпеня пропонує провести в місті фінал Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт членів МАН

07 тра 15:08

Детальніше
В ірпінському парку «Центральний» святкуватимуть День матері

07 тра 14:04

Детальніше
Всі новини