Карплюк: «Законопроєкт №5655 – це фінальний постріл у голову корупції в будівельній галузі»

photoeditorsdk-export - 2021-12-09T184513.012

Усі законопроєкти, що мають на меті реформувати будівельну галузь, проходять нелегкий шлях і на практиці стикаються з великою кількістю перепон і критики. Так відбувається і з законопроєктом №5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності», який має стати головним акордом містобудівної реформи. Таку думку висловив на своїй Facebook-сторінці голова Інвестиційної ради Ірпеня, СЕО товариства «Відважних» та Інвестиційної групи «Molodist» Володимир Карплюк.

«Усі гравці будівельного ринку, які працюють понад 10 років, чудово пам’ятають “входи” та “виходи” у “бек-офіс”, створений поруч з ДАБІ, пам’ятають систему, в рамках якої навіть порядні співробітники ДАБІ не могли вплинути на жодне рішення, а сформований забудовником пакет документів не мав жодного значення. З тобою починали розмову тільки після “добровільних внесків”. Законопроєкт №5655 унеможливить будь-які непрозорі механізми. Буде якісно новий рівень, що пришвидшить і покращить реалізацію державних, муніципальних та приватних програм. Саме тому можна говорити, що наша спільна робота дозволить підготувати до другого читання дійсно якісний, збалансований законопроєкт, який врахує інтереси держави, органів місцевого самоврядування, професійного середовища та бізнесу, істотним чином змінить сферу містобудування, створить потужний імпульс для розвитку будівельної галузі», – відзначив Володимир Карплюк.

«Будь-яка реформа – це, насамперед, злам старої системи. А всі ми знаємо, як стара система може протистояти. Реформа містобудування в цьому сенсі – не виняток: було б дивно, якщо б стара система так просто віддала такий “ласий шматок”. Але треба розуміти, що накопичені за багато років проблеми у сфері містобудування не можна усунути половинчастими рішеннями. Було вже багато прикладів позитивних змін: впровадження нових органів, нових процедур, але систему так і не вдалося зламати, а корупція просто трансформувалася і підлаштовувалася під нові умови. Зараз ми маємо можлив