Хто і коли наведе порядок у Біличанському лісі?

У Дні національних парків, що відзначаються наприкінці квітня у всьому світі журналісти ITV заїхали до Біличанського лісу, який 5 років тому став Національним парком України. Те, що вони побачили — вражає. Непрохідні чагарники, а головне безліч поваленого сухостою, який ніхто не прибирає. Місцеві кажуть, що таким ліс не пригадують.

У це складно повірити, але перед нами – один із національних природних парків України. Ми у Коцюбинському. Усе селище по периметру оточує легендарний Біличанський ліс. І якщо раніше, кажуть місцеві мешканці, він було найкращим місцем для відпочинку, то зараз перебувати у лісі просто небезпечно.

Найближча до селища смуга лісу у жахливому стані. Чагарники, сміття, а головне маса поваленого сухостою, що вкриває цілі галявини. Деякі дерева роками просто лежать, перекриваючи стежки. Деякі – небезпечно нависають над головою.

Сергій Даніш, Коцюбинський селищний голова:

«Раніше дивишся – і 200-300 метрів між дерев проглядалося, навіть чагарників  кущів не було».

Богдан Слюсаренко, член виконкому Коцюбинської селищної ради

«Ми так и просим у лесников — расчистить хотя бы метров 200, чтобы люди могли гулять. Где здесь тропинки? Как мамочки с колясками смогут пройтись по лесу, который называется национальный парк».

Статус нацпарку Біличанський ліс отримав ще у 2014-му. Тоді указом президента його приєднали до національного парку «Голосіївський». Однак землекористувачем території залишилося комунальне підприємство «Святошинське лісопаркове господарство». Щоб з’ясувати, чому територія нацпарку сьогодні виглядає саме так, ми звернулися до адміністрації НПП «Голосіївський». Там кажуть – за це не відповідають.

Олександр Чорнобров, в.о. директора НПП «Голосіївський»:

«80% чи 75% Святошинсько-Біличанського відділення парку сама нерегульована частина парку. Там є заповідна зона. Якщо ця частина парку не є заповідною зоною, то це – зона відповідальності Святошинського лісопаркового господарства, вони є балансоутримувачем цієї території. Ми до них неодноразово зверталися».

Про те, що відповідальним за стан Біличанського лісу є Святошинське ЛПГ нам підтвердили і у Міністерстві екології України, якому підпорядковуються усі національні парки.

Сергій Матвєєв, заступник директора департаменту Міністерства екології України:

«Навіть якщо би там не було би парку, то вони мали би доглядати за цією територією, тому що це ліси рекреаційного призначення».

Також у Міністерстві сподіваються, що цього року нарешті завершиться процес винесення меж Біличанського лісу в натуру, на що минулого року виділили понад 2 мільйони гривень. А це означатиме гарантовану безпеку для лісу.

Сергій Матвєєв, заступник директора департаменту Міністерства екології України:

«Завершення цих проектних робіт, ми ще почали проект землеустрою, хочемо документально повністю упорядкувати територію лісу»

Що ж до порядку у лісі, на який уже давно чекають мешканці Коцюбинського, то лісничі Святошинського лісопаркового господарства пообіцяли взятися за це після 15 червня.

Анатолій Крутько, головний лісничий КП «Святошинськие лісопаркове господарство»:

«Мы будем проводить мероприятия, у нас запланировані мероприятия, сейчас – режим тишины в лесу до 15 июня, сейчас никаких мероприятий не проводится».

Ми обіцяємо слідкувати за цією ситуацією і влітку обов’язково перевірити чи дочекається Біличанський ліс свого колишнього порядку і безпеки.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

У Бородянці провели поминальну панахиду за загиблими мешканцями (відео)

02 Mar 19:34

Детальніше
У Бучі відбулася Хресна хода в молитовну пам’ять жертв, закатованих російськими окупантами

02 Mar 17:48

Детальніше
Учні Ірпінського ліцею інноваційних технологій розбиралися в освітніх трендах (відео)

02 Mar 14:20

Детальніше
Фонд відновлення Ірпеня відзвітував про роботу у 2022-2023 роках

01 Mar 13:51

Детальніше
«Друга Ріка» анонсувала додатковий концерт у Києві: де і коли виступлять музиканти

01 Mar 13:38

Детальніше
У другі роковини початку повномасштабної війни сотні ірпінців зібралися на Дорозі життя (відео)

01 Mar 13:32

Детальніше
Ірпінські учні дискутували з психологом на тему самоусвідомлення (відео)

01 Mar 07:27

Детальніше
Ірпінські школярі зайняли призові місця на обласних олімпіадах з екології, біології та хімії

29 Feb 19:34

Детальніше
Всі новини