Реклама

Командир ротно-тактичної групи «Ірпінь» розповів, як добровольці не пропустили ворога в місто (відео)

280840531 123908676967352 2450971120698149262 N

Російським підрозділам, які наступали на Ірпінь із Бучі, попри всі їхні зусилля не вдалося прорвати позиції місцевих добровольців, що зайняли оборону в районі торговельного центру «Жираф». Про ті події розповів в інтерв’ю телеканалу «Еспресо» командир добровольчої ротно-тактичної групи «Ірпінь», ветеран АТО Володимир Коротя (позивний «Повстанець»).

«Чому була вибрана ця локація? З двох причин. Перше – тут домінуюча висота, і це, як потім виявилося, було тактично грамотно. І плюс в адміністративному корпусі заводу БКЗ внизу бомбосховище, яке теж зіграло важливу роль», – зазначив він.

Перший бій відбувся 27 лютого близько 7:40.

«Вийшла перша механізована колона – як потім з’ясувалося, 101 одиниця техніки. 11 одиниць ми тут знищили. Тут були псковські десантники. Усіх, хто сюди йшов, знищили, не пройшов жоден. Було епічно: ми повісили червоно-чорний прапор, і під цим прапором були знищені псковські десантники. О 10:40 ми рушили в Бучу, захопили 4 москальські механізовані засоби, знищили ще 4 і близько 30 десантників було знищено… Прийшли сюди, зайняли тут оборону. На другий раз, коли вони пробували сюди вилазити,  ми теж спалили 11 механізованих засобів – в основному БМД-2. І в третій раз спалили 4 одиниці техніки», – розповів Коротя.  

За його словами, ірпінці успішно воювали завдяки своїй мотивації. До того ж, більшість із них мали бойовий досвід.

«»Націоналістичне бандформування», які вони (окупанти) шукали – вони його тут знайшли. Попри всі їхні спроби зламати наш спротив, їм це не вдалося. Друге – в нас була підвищена мотивація, тому що ми знали, що тут наші домівки. Плюс у нас була підготовка під час участі в АТО. Ми бачили, на що перетворює все їхній «русскій мір», які він несе наслідки, вчинки й дії. Ми це все розуміли, й завдання було – не пропускати. Ми самі собі таке завдання поставили. Крім того, вони діяли прогнозовано, а ми експериментували», – відзначив «Повстанець».

«Звичайно, було страшно. Але ми намагалися нав’язати їм бій, щоб їхній страх був більший від нашого, і ламати їх саме цим», – додав він.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама