Комунальники полагодили скульптуру Автора в ірпінському парку Письменників

Photo 2024 02 07 15 03 58

Сьогодні працівники комунальних підприємств Ірпеня полагодили скульптуру Автора в ірпінському Парку письменників. Невідомі вандали відламали руку Автора. Про це повідомив голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк.

«На жаль, це не поодинокий приклад побутового вандалізму — раніше були руйнування на Центральній площі і мешканці нам повідомляли про вандалів. Такі дії руйнують Ірпінь, що постраждав та відбудовується. То ж чим такі  хуліганські дії різняться від російської агресії? Маштабами? Це точно не виправдання та не ключова відмінність. Безперечно, це уподібнення тим, хто руйнував домівки ірпінців. Особливо, коли вандали руйнують частини літературних об’єктів Ірпеня. Адже саме письменницькі традиції стали основою культурно-туристичної концепції «Ірпінь — столиця української літератури», завдяки якій нам є що показувати гостям громади», — зазначив Карплюк.

Photo 2024 02 07 09 58 10

Голова Інвестради нагадав, що Ірпінь історично є столицею українського письменства. У місті є парк Письменників, є пам’ятник молодому Тарасу Шевченку, пам’ятник Письменнику, площа Творчого Духу, мурал «Катерина» Тараса Шевченка, Літературний мурал Ірпеня «Нетаємна вечеря письменників», ряд віршованих муралів («Ірпінь – мій дім», «Україно, Європа з Тобою!», «Героїв Ірпеня пам’ятатиме весь світ!») та Будинок творчості письменників, де жили й творили класики української літератури: Олександр Довженко, Остап Вишня, Павло Тичина, Микола Бажан, Михайло Стельмах, Максим Рильський, Олесь Гончар, Павло Загребельний тощо.

В Ірпені жив та творив класик українського перекладцтва Григорій Кочур, щороку в громаді проходить «Кочур Фест» та вручаються відзнаки кращим перекладачам. також щорічно вручається Літературна премія Ірпеня – найбільша в Україні за розміром преміального фонду (500 000 грн) всеукраїнська премія.

«Ірпінській громаді є що показати і, найголовніше, є що берегти. Закладені з 2014 року традиції повинні оберігатися не лише від вандалів, а й всіляко розвиватися місцевою владою. Принагідно дякую комунальникам Ірпеня, які відреагували на публікацію ITV та полагодили скульптуру Автору», — додав Володимир Карплюк.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

В Ірпені відбудеться дев'ята стратегічна сесія з відновлення міста

Сьогодні, 17:19

Детальніше
В Ірпінській громаді можна безкоштовно стерилізувати тварин

Сьогодні, 17:07

Детальніше
Учні з Ірпеня зайняли призові місця на обласних олімпіадах з історії та правознавства

Сьогодні, 16:04

Детальніше
Що по єВідновленню в Ірпінській громаді?

Сьогодні, 15:43

Детальніше
ВК «Ірпінь-Молодість» став срібним призером Чемпіонату України з волейболу серед чоловічих команд другої ліги

Сьогодні, 13:39

Детальніше
В Ірпені відкрилась фотовиставка «Політв’язні та військові з Криму»

Сьогодні, 12:33

Детальніше
В Ірпені, на вул. Багірова, 21/1, триває відбудова приватного будинку

Сьогодні, 12:13

Детальніше
Ірпінські школярі – переможці та призери обласного етапу Всеукраїнського конкурсу наукових робіт

Сьогодні, 09:01

Детальніше
Всі новини