Реклама

Коцюбинське не хоче до Києва – думка жителів

84353486 2681208285499010 1705634515147292672 O 1024x683

Поширена деякими ЗМІ інформація про готовність жителів селища Коцюбинського до поглинання Києвом – маніпуляція. Про це пише сьогодні, 20 лютого, інтернет-видання «Главред».

У статті зазначається, що жителі селища обурені позицією деяких «активістів», які посилаються на «громадські слухання» щодо приєднання до столиці.

«Не було офіційних громадських слухань. Це було обговорення, люди навіть не знали, що вони підписують. А голоси підраховували за закритими дверима в колишнього мера селища. На зустріч прийшло всього 600 осіб із 25-тисячної громади. І тільки близько 6% жителів проголосували за Київ. Наші «активісти» дезінформують журналістів», – розповіла виданню Людмила, мешканка Коцюбинського.

Опитані журналістами коцюбинчани вважають, що столиці потрібне не селище, а Біличанський ліс. Саме він приваблює київських забудовників.

«Київ зробить із селища зону покидьків. Про це сказав депутат Київради Юрій Сиротюк. Мовляв, місто вперлося у свої кордони, і киянам ніде ховати родичів та облаштовувати полігони для сміття», – обурена Ольга, яка п’ять років тому переїхала в Коцюбинське.

Сергій Даніш, в. о. селищного голови, говорить: «Мені незрозуміло, чому не перевірили факти. У цьому місяці на обговоренні в підкомітеті Верховної Ради України з питань адміністративно-територіального устрою народні депутати одноголосно сказали «ні» поглинанню Коцюбинського Києвом і підтримали утворення окремої Коцюбинської громади. Члени комітету відзначили, що закон про децентралізацію не передбачає приєднання селища до столиці, тим більше примусово. Ми вдячні народним депутатам і представникам КОДА, які ґрунтовно розібралися в цій ситуації і стали на бік коцюбинчан. І звичайно, дуже дякуємо всім жителям Коцюбинського, які прийшли під будівлю комітетів Верховної Ради, щоб відстояти своє рідне селище».

Водночас керівник Офісу реформ у Київській області, голова комісії обласної ради з питань розвитку місцевого самоврядування, децентралізації та адміністративно-територіального устрою Володимир Удовиченко заявив, що Коцюбинське не може бути приєднане до Києва, оскільки для цього немає законодавчої бази.

«Сьогодні немає закону і змін до Конституції щодо можливості зміни меж областей. Київ – це окрема адміністративно-територіальна одиниця, як і область. Не можна змінювати межі ані Київської області, ані Києва. Тому юридичної можливості приєднати селище сьогодні немає», – зазначив експерт.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Ірпінські амбулаторії тестували на доступність для пацієнтів з інвалідністю

24 May 17:03

Детальніше
15 протоколів про порушення та 19 приписів: результати перевірки комунальниками правил благоустрою в Ірпінській громаді 

24 May 15:33

Детальніше
Як не влаштувати пожежу через альтернативні джерела живлення: рекомендації від ірпінських рятувальників

24 May 13:12

Детальніше
У День Героїв у ірпінському музеї зустрілися родини загиблих захисників України (відео)

24 May 13:10

Детальніше
В Ірпені триває капітальний ремонт житлових будинків на вул. Білокур

24 May 10:16

Детальніше
З наступного тижня на вул. Михайлівська в Ірпені можуть відключати воду

23 May 21:33

Детальніше
Як Ірпінський терцентр соціального обслуговування опікується безпорадними старенькими (відео)

23 May 21:29

Детальніше
На ірпінській набережній ІЛІТівці організовують забіг

23 May 16:37

Детальніше
Всі новини
300x300
Реклама