Маркушин: Бюджет громади недоотримує мільйони – податок на нерухомість сплачують лише 15% забудовників

Безымянный_cut-photo.ru

На сьогодні бюджет Ірпінської громади недоотримує мільйони гривень через те, що близько 85% забудовників, користуючись недосконалістю законодавства, уникають сплати податку на нерухомість. У зв’язку з цим ірпінська міська влада ініціюватиме законодавчі зміни. Про це на засіданні виконкому міськради заявив мер Ірпеня Олександр Маркушин.

«Більшість забудовників веде свою господарську діяльність за договорами про спільну діяльність або за іншими договорами, і при оформленні права власності квартири вже оформлюються на Іванова, Петрова, Сидорова. Без нотаріального оформлення, без сплати податку на нерухомість. На сьогоднішній день десь тільки 15% забудовників сплачують цей податок. Якщо в тебе є 100-квартирний будинок, ти повинен його оформити за законом у нотаріуса і сплачувати цей відсоток. А цей податок іде на 100% у наш бюджет. Це до 5–10 млн грн, які можуть додатково надходити до бюджету», – зазначив міський голова.

«Через, м’яко кажучи, гнучке законодавство забудовники ухиляються (від сплати податку). Це питання треба вирішувати на рівні держави, на законодавчому рівні. І ми одне з перших міст в Україні, яке за це буде боротися. Бо це гроші нашої з вами громади, які ми можемо вкладати в дороги, в освітлення, в садочки, в школи тощо», – наголосив Маркушин.

За його словами, вже в цьому місяці має відбутися присвячена цій проблемі нарада з керівництвом податкової інспекції та представниками бізнесу. «Ми проведемо таку загальну нараду з податківцями за участю головного архітектора, керівника ДАБІ, запросимо засоби масової інформації, щоби подивитися, скільки грошей не доходить до бюджету», – повідомив Олександр Маркушин.

                                                                                             
Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!