Мер Ірпеня зустрівся з родинами загиблих захисників України (відео)

За широким столом, зі смаколиками та чаєм. Так по-домашньому в міській бібліотеці мер Ірпеня Олександр Маркушин зустрівся з людьми, яких єднає спільна біда – родинами загиблих воїнів щоб обговорити їхні нагальні потреби, гуманітарну й фінансову допомогу та відповісти на питання, які їм найбільше болять.

Так, 10-річний син загиблого ірпінського захисника Ігоря Кроткіх Савелій турбується про пам’ять тата-героя.

Савелій Кроткіх, син загиблого захисника:
«Буде і вулиця на честь батька, і обеліск?»

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:
«У нас буде загалом одна вулиця Героїв. Ми запропонуємо в цьому році якусь концепцію».

Говорили про статус учасника бойових дій, пільги, ремонт пошкоджених осель та багато іншого. У кожного з цих людей – своя історія і свій біль.

Сім’я Дубиків втратила єдиного 24-річного сина на початку квітня 2022 року, не дочекавшись його весілля восени.

Тетяна Дубик, мати загиблого захисника:
«Звичайно, що біль утрати ніяк не пережити. Але він для нас герой, і ми дуже пишаємося ним».

Марина Колєснікова поховала найближчу людину вагітною. Її чоловік Анатолій Колєсніков – заступник начальника «Муніципальної варти» Ірпеня, учасник тероборони – загинув, захищаючи Ірпінь від російської навали. Розповідає – донечку назвала Вікторією, бо так він хотів.

Марина Колєснікова, дружина загиблого захисника:
«Тато вибрав ім’я ще задовго до війни, і тепер це сенс життя, який примушує кожного дня посміхатися і вставати з ліжка, щось робити, тому що є для кого й заради кого жити».

Не втрачає сенс життя й Ольга Олександрівна Ринкун. Її єдиний син Володимир Ринкун загинув 29 серпня 2014 року в Іловайському «котлі». Жінка каже – такий біль час не лікує. Але вона знаходить сили радіти, бо має єдину онуку, яка дуже схожа на свого тата.

Ольга Ринкун, мати загиблого захисника:
«Зараз багато жінок, яких теж спіткала така доля, на жаль. Ну що робити, війна… Але треба жити, треба надіятися на перемогу, вірити в неї. І я вірю, що ми переможемо».

На жаль, в Ірпінській громаді вже 57 родин, які протягом останніх восьми років втратили на війні найрідніших. Міська влада постійно підтримує їх та допомагає відчувати, що вони не самі.

Олександр Маркушин:
«Я і моя команда так само будемо працювати 24/7 і допомагати цим родинам, бо це вже й наші родини. Їхні чоловіки, сини віддали найдорожче – свої життя – заради Ірпеня, заради України, заради нас із вами. І наш обов’язок – їм (родинам загиблих – ред.) максимально допомагати. Ці хлопці для нас Герої, і їхні родини – це для нас пріоритет».

Координують роботу з родинами загиблих директорка Територіального центру соціального обслуговування Діана Бондар і депутат Ірпінської міської ради, заступник директора Ірпінського міського центру первинної медико-санітарної допомоги зі зв’язків із громадськістю Антон Головенко.

Антон Головенко:
«Ми розуміємо, наскільки зараз важливо підтримати цих людей, ми розуміємо, що вони повинні отримувати якісну допомогу. Максимально докладемо зусилля для того, щоб вони відчували нашу підтримку».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!