Мінрегіон та МОЗ впроваджують мережу сільських амбулаторій в Україні

медицина_фото

Мінрегіон спільно з МОЗ розробив методику формування спроможної мережі надання первинної медичної допомоги, яка налічує 4223 сільські амбулаторії. На даний час вже визначено технічні вимоги до приміщень амбулаторій, табель оснащення амбулаторій і необхідної інфраструктури. Також вже затверджено перші 517 проектів нового будівництва у всіх регіонах.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, — повідомляє Урядовий портал

«Нові стандарти і якість послуг в охороні здоров’я – саме цього сьогодні потребує місцеве самоврядування. І коли ми даємо кошти і можливості на місця, коли сьогодні НСЗУ сплачує лікарям заробітну плату, яка вже залежить від кількості підписаних декларацій, то ми повинні прагнути і належної якості послуги, наближеної до європейського рівня. Новий стандарт первинної сільської медицини, який ми пропонуємо, має стати нормою для місцевого самоврядування», — зазначив Геннадій Зубко.

Він зазначив, що в Україні щорічно діагностується понад 45 тисяч інфарктів міокарда, третина з яких завершуються смертю. Близько 1,7 млн українців хворіють на бронхіальну астму, 2,5 млн – обструктивне захворювання легень. Якщо взяти цукровий діабет, то до 3,5 млн вже хворих щорічно додається ще 15 тис.

«І це той фронт, який сьогодні вимагає від Уряду і від країни рішучих дій», — наголосив Віце-прем’єр та розповів, що у 9 областях 56 амбулаторій вже збудовані, зокрема у Кіровоградській, Дніпропетровській, Рівненській, Київській, Полтавській, Харківській, Івано-Франківській, Луганській та Донецькій. У другому-третьому кварталі буде збудовано ще 375. В нових амбулаторіях працюватиме 982 сімейних лікаря, покриття населення – 1, 7 млн жителів сіл. Також вже забезпечено амбулаторії та лікарів автотранспортом — 581 автомобілів (517 для нових амбулаторій та 63 для існуючих).

«Та найголовніше – ми почали впроваджувати телемедицину в амбулаторіях 5 пілотних областей», – зауважив Геннадій Зубко та підкреслив, що реформа первинки у сільській місцевості об’єднала не тільки Уряд і Парламент, а й міжнародних партнерів  – Світовий банк, Уряд Канади, які надавали постійні консультації і допомогу щодо впровадження телемедицини.

Раніше голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк повідомляв, що в Ірпінському регіоні активно реформується медицина. Зокрема, в Ірпені відкрито нову дитячу поліклініку і три амбулаторії сімейної медицини. В Ірпінській міській лікарні з’явився мамологічний центр, ще один операційний блок, оснащений якісним обладнанням із Німеччини, а в поліклініці для дорослих – стоматологічний рентген-кабінет. Новітнє обладнання, нові автомобілі, капітальні ремонти приміщень, комп’ютеризація, стажування лікарів за кордоном – така нова реальність ірпінської медицини. Цього року виділено потужне фінансування на будівництво дитячої лікарні.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Юний ірпінець втретє за місяць здобуває золото на міжнародній арені

20 бер 19:12

Детальніше
Інтернет-провайдери мають до 1 травня прибрати обвислі дроти з вулиць Ірпеня

20 бер 18:28

Детальніше
Збирати кошти на відбудову Ірпінської ДЮСШ допомагатимуть 12 відомих спортсменів

20 бер 17:36

Детальніше
Козинцівська амбулаторія отримала мобільну сонячну електростанцію (відео)

20 бер 16:54

Детальніше
Ірпінські рятувальники навчають дітей тонкощам своєї професії (фото)

20 бер 16:47

Детальніше
Громадськість Ірпеня долучилася до розробки ідей для відбудови міста (відео)

20 бер 16:18

Детальніше
«Не терпіть — телефонуйте на «102»: поліцейські розповіли ірпінським школярам, як протидіяти домашньому насильству

20 бер 14:02

Детальніше
Вихованці клубу «Kyiv region O-team» здобули 25 нагород на змаганнях зі спортивного орієнтування (фото)

20 бер 13:12

Детальніше
Всі новини