МІСЬКА РАДА: «пряники» і гроші

сесія титул1

За останні роки в Ірпінській міській раді склалася розумна традиція: перед розглядом рутинних господарських питань створити настрій роздачею «пряників». «Пряники» бувають трьох видів: чергові транші нової техніки для комунальних підприємств, відзначення ірпінців, які прославляють місто, а ще привітання визначних городян із пам’ятними датами. Вступ до 68-ї сесії міської ради VII скликання, яка відбулася 23 травня, зібрав усі три складові.

МАШИНИ І КВІТИ

Цього разу техніка вперше перепала КП «Ірпінькомунікаціясервіс» – комунальному інтернет-провайдеру. Директор підприємства Артем Калічка додає: окрім інтернету, в його асортименті є телебачення та відеоспостереження. Приміром, «Ірпінькомунікаціясервіс» тепер забезпечує «всевидячими очима» «Муніципальну варту».

За гроші з міського бюджету купили чотири автомобілі – два пасажирські й два вантажопасажирські, які, головним чином, возитимуть працівників відділу підключення і лінійні бригади підприємства з їхнім реманентом. За словами першого заступника міського голови Олександра Маркушина, вартість кожної машини – близько 370 тис. грн. «Ця техніка буде допомагати підприємству потужно розвиватися», – сподівається посадовець.

Ключі від новеньких «Пежо» й «Фіатів», уже брендованих для «Ірпінькомунікаціясервіс», керівники міста вручили на центральній площі. А самі пішли в міську раду на сесію.

Відкриваючи засідання, секретар ради та в. о. міського голови Анастасія Попсуй закликала присутніх вшанувати хвилиною мовчання полеглих за Україну – саме був День Героїв.

Далі перейшли до вшанування живих – насамперед, Почесних громадян Ірпеня. Анастасія Попсуй вручила квіти Віталієві Дерев’янку, який нещодавно відзначив 70-ліття, та ще одному недавньому іменинникові Сергію Пащинському. З днями народження, які випали на міжсесійний період, поздоровили також заступницю міського голови Олену Чернявську й депутата Віталія Нелюбина.

А сина Сергія Пащинського – Олександра (депутата міської ради) колеги привітали з успішною організацією в Приірпінні грандіозних спортивних змагань – Чемпіонату світу з мотокросу та Чемпіонату Європи з квадрокросу. «Ми друге місто в Україні, яке отримало ліцензію на три роки на проведення світового Чемпіонату. Це унікальна праця й унікальний результат, яким ми пишаємося», – сказала Анастасія Попсуй.

Грамоту Ірпінської міської ради отримав Богдан Пацай – учитель математики навчально-виховного об’єднання «Ірпінський ліцей інноваційних технологій – Мала академія наук» (ІЛІТ – МАН) – за підготовку переможця Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (у секції прикладної математики). Відзначили й самого переможця (точніше, переможницю) – ліцеїстку-десятикласницю Єлизавету Захарову. А учень 8-го класу ІЛІТ – МАН Максим Карплюк одержав грамоту за перше місце, здобуте на третьому (обласному) етапі Всеукраїнської олімпіади з фізики. За такі ж досягнення міськрада відзначила трьох представників школи №12 (дев’ятикласників Дмитра Тарасьонка (географія) й Анастасію Сікорську (іспанська мова) та восьмикласницю Юлію Стефаник (українська мова й література)), ученицю 9-го класу школи №3 Сніжану Лазюк (біологія) та цьогорічну випускницю Коцюбинського гуманітарного ліцею Анну Родіну (українська мова й література).

На жаль, не всі учні змогли отримати на сесії заслужені нагороди – саме в той день вони знову підтверджували рівень своїх знань на ЗНО.

ПЕТИЦІЇ І ГРОШІ

Роботу за порядком денним (теж традиційно) розпочали з розгляду електронних петицій до міської ради, які набрали потрібну для цього кількість голосів. Депутати взяли до уваги петиції щодо будівництва нової школи в районі ЖК «Синергія», заборони в Ірпені гральних закладів, установлення відбійника на трасі Київ – Ірпінь та створення на цій дорозі «умов для безпечного руху автомобілів», встановлення реле затримки перемикання світлофора в Романівці, капітального ремонту й розширення дороги від АЗС «КЛО» в бік Забуччя, а також обладнання майданчика «відстою» (з петиції слова не викинеш!) автобусів 379 маршруту.

Багато уваги приділили бюджетним перипетіям. Перед успішним голосуванням за внесення змін до Ірпінського міського бюджету, які полягають у виділенні грошей Гостомелю, суть питання роз’яснив представник «Нових облич» Максим Плешко. За його словами, йшлося про 7,187 млн грн на ремонтно-будівельні роботи в селищі. Це, зокрема, ремонт тротуару по вул. Садовій («там багато людей ходить, тротуар розбитий»); ремонт ущент розбитої дороги по вул. Центральній («там необхідна реконструкція, на яку треба від 4 млн грн; сьогодні ж можемо зробити тільки поточний ремонт»); будівництво спортивного майданчика в школі №14 (проект має співфінансування на 50% із обласного бюджету) та спортмайданчика в 13-й школі.

Великий пласт майбутніх робіт – капітальний ремонт школи №15. Нині навчальний заклад працює в будівлі «сталінських часів». «Перший поверх приватний, другий тільки нещодавно передали у власність селищній громаді. Перекриття й комунікації гнилі, будівля аварійна. Один туалет на всю школу – за спортзалом. Тому провели переговори і зараз є колегіальне рішення місцевої влади викуповувати перший поверх будівлі у власність громади, робити повну реконструкцію, ставити огорожу, створювати міні-футбольне поле – тобто відкривати повноцінну школу. У цьому році ми виділяємо мільйон на покрівлю і сходові марші. Проводимо проектні роботи, а з весни наступного року, коли діти підуть на канікули, приступаємо до праці всіма силами, щоб до осені запустити в Гостомелі нову школу», – розповів депутат.

Крім того, міськрада виділила кошти на реконструкцію внутрішніх приміщень (роздягалень і туалетних кімнат) у культурно-оздоровчому центрі Гостомеля, а також на встановлення очисної фільтрувальної міні-станції та ремонт каналізаційних мереж у дитсадку «Веселка».

Водночас Максим Плешко закликав депутатів Ірпінської міської ради від Гостомеля «долучитися й проконтролювати» процес використання коштів, переданих селищній раді. За його словами, «гостомельська влада розповідає, що в них те й інше не виходить, бо в усьому заважає Ірпінь, який нібито не дає коштів».

Продовжуючи бюджетну тематику, депутатський корпус затвердив звіт про виконання міського бюджету за перший квартал 2019 року. Загальні надходження за цей період склали понад 260,5 млн грн. «Спостерігається позитивна динаміка зростання нашого бюджету. Порівняно з першим кварталом минулого року ми додатково отримали 33,5 млн грн», – повідомила начальник фінансового управління міської ради Євгенія Данилюк та додала, що ці кошти спрямовуються на розвиток міста.

ЗДОРОВ’Я І ЩЕ РАЗ ЗДОРОВ’Я

Низка питань на сесії була присвячена медицині. Депутати проголосували за внесення змін до Міської комплексної програми «Здоров’я Приірпіння» на 2019 рік. У рамках цієї програми, зокрема, виділять 195 тис. грн на придбання тест-смужок для визначення рівня глюкози в крові інсулінозалежних дітей, які перебувають на обліку в ендокринолога.

Також було підтримане процедурне рішення, необхідне для передачі лікарні закуплених аналізаторів для лабораторії. Як відзначила Олена Чернявська, яка курує медичний напрямок, раніше такого обладнання в лікарні взагалі не було. За допомогою обновки аналізи крові, сечі та ін. можна буде проводити ефективно й дуже швидко – буквально за хвилину.

Крім того, на основі депутатського рішення в Ірпінській міській поліклініці незабаром запрацює магнітно-резонансна й комп’ютерна томографія. «У поліклініці на Садовій, 38 ми будемо ставити мобільне обладнання для МРТ і КТ – на першому поверсі буде таке окреме діагностичне відділення. Це обладнання вже прибуло в Україну з Німеччини. 13–14 червня, до Дня медика, ми плануємо його відкрити. Там буде дуже вигідний соціальний пакет для жителів Приірпіння», – повідомила Олена Чернявська.

Загалом на сесії ухвалили рішення з майже 80 питань порядку денного. Закриваючи засідання, Анастасія Попсуй запросила депутатів, представників виконкому міської ради і мешканців міста взяти участь у благодійному забігу, який у суботу стартує з центральної площі Ірпеня. Кошти, пожертвувані його учасниками, будуть передані на лікування онкохворої дитини.

Володимир КОРЧИНСЬКИЙ

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!