На Київщині стартував проєкт із відбудови громад «Велике відновлення» (відео)

Залучити інвестиції, спростити логістику, проконсультувати та допомогти постраждалому населенню – три основні кроки проєкту з відбудови громад Київщини «Хаб “Велике відновлення”». Наразі відбувся перший форум у рамках цього проєкту. До села Березівка на нього з’їхалися голови об’єднаних територіальних громад, очільники інвестиційних та благодійних фондів, бізнесмени, представники громадських організацій.

Анна Скляренко, представниця ГО «Офіс єдності України»:
«Потрібно об’єднати зусилля всіх можливих сфер і рухатися в напрямку відбудови і відновлення».

Олена Ткаченко, заступниця генерального директора консалтингової компанії «Sidcon»:
«Ми прийшли сюди за новими контактами, як, напевно, будь-яка компанія, яка хоче працювати сьогодні на ринку України, сплачувати податки і, звичайно, хоче брати участь у розвитку, у відбудові України».

Цього дня про відбудову зруйнованого окупантами говорили багато. Спілкувалися в рамках чотирьох дискусійних панелей. Одна з ключових – «Післявоєнна відбудова та відновлення громад». Спікерами виступили мери Ірпеня, Макарова, Бучі, Дмитрівки.

Міський голова Ірпеня Олександр Маркушин розповів про збитки, завдані агресором, підтримку світових лідерів та нагальні потреби міста.

Олександр Маркушин:
«Першочергово стоїть завдання зробити покрівлі в тих багатоповерхових будинках, куди можуть повернутися люди. Якщо не зробимо до зими, то на весну доведеться ремонтувати ще мінімум два поверхи, ми це чітко розуміємо. І нашим партнерам із Європи ми кажемо: “Допоможіть у цьому, і тоді наші мешканці, які проживають у Європі, зможуть повернутися додому”».

У рамках проєкту відбувся і ярмарок дотичних до будівництва компаній та їхніх товарів. Презентували меблі, вікна, печі, матеріали для утеплення