Надзвичайники й фахівці з цивільного захисту розповіли, звідки запах паленого

viber_image_2020-04-16_20-33-00

Фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій та столичного управління цивільного захисту пояснили причину наявності в повітрі на Київщині й у Києві запаху продуктів горіння.

«Протягом дня 16 квітня на території Київської області зафіксовано випадки загорання трав’яного настилу та лісової підстилки, зокрема у Вишгородському, Іванківському районах та на території Ірпінської зони. Також на території міста Києва та Київської області спостерігались непоодинокі випадки спалювання сухої трави та сміття на території приватних домогосподарств. Крім того, на території Житомирської області триває гасіння декількох осередків загорання трав’яного настилу. Протягом дня вітер був західного напрямку, а на вечір змінився на північно-західний. Враховуючи вищевикладене та з урахуванням умов пересування повітряних мас та атмосферного тиску утворилися сприятливі умови для поширення продуктів горіння у повітрі», — йдеться в повідомленні ДСНС.

При цьому надзвичайники зауважують, що хімічної та радіологічної загрози таке явище не несе.

«Радіаційний фон по м. Києву та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень (м. Київ – 0,012 мР/год, Київська область – в межах 0,011 мР/год при допустимому фоні 0,05 мР/год)», — повідомляє ДСНС. 

Водночас в управлінні з питань цивільного захисту Київської міськдержадміністрації зазначають, що заміри повітря показують перевищення концентрації продуктів горіння. Згідно з даними ЦГО ім. Срезневського, було зафіксовано перевищення вмісту формальдегіду та діоксиду азоту.

Причиною цього в управлінні називають «пожежі у Житомирській області і Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, а також північно-західний вітер».

Враховуючи ситуацію, фахівці рекомендують:

– обмежити перебування на відкритому повітрі;

– тримати вікна зачиненими, особливо вночі й рано вранці; при відкритті кватирок завішувати їх зволоженою тканиною і періодично її змінювати;

– ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;

– проводити вологе прибирання, поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;

– збільшити споживання рідини до 2—3 літрів на день для дорослих, зокрема рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.