Не мистецтвом єдиним: скульптор Озеровський допоміг Ірпеню сонячними електростанціями (відео)

Незламна стела Творчого Духу, вхідні групи парку імені Правика, чорнильниця з ельфом у парку Письменників… За цим усім – роки життя скульптора Михайла Озеровського. Цю красу ірпінці бачать щодня і вже так звикли, що здається, ніби так було завжди. Та без чого точно не можна уявити Ірпінь – то це без центральної площі. Тут кожен ліхтар, лава, колона – пана Михайла рук справа. Митець каже – в майбутньому буде ще краще. Та поки не на часі.

Михайло Озеровський, скульптор, благодійник:
«Звідсіля ми їхали вже десь числа 10-го, ми вже останні їхали. Ми все не вірили. Уже в мене танки стояли біля будинку у Ворзелі з однієї і з другої сторони, і ці кацапи ламали навколо всі будинки».

Із початком повномасштабного вторгнення Михайло Озеровський тимчасово змінив сферу своєї діяльності. Разом із родиною евакуювався в Америку, де раніше прожив 30 років, і замість мистецтва з головою пірнув у волонтерство. Організував збір і доставку в Ірпінь 15 сучасних портативних сонячних станцій, які вже служать громаді. Частину з них віддали на потреби ЗСУ та добровольчого підрозділу Ірпінської територіальної громади. А одна допомагає в роботі «Муніципальної варти».

Микола Ковальчук, начальник «Муніципальної варти»:
«Якраз для підзаряджання планшетів, радіостанцій, для роботи ноутбуків. Заряджати акумулятори квадрокоптерів, рацій дуже зручно в автономному режимі. Особливо, якщо ти кудись у поле виїжджаєш, коли немає можливості запустити генератор, то такий безшумний прилад дозволяє декілька днів бути в автономії».

Михайло Озеровський:
«Отакі станції можуть підходити і поліції, і медицині, і на фронті можуть бути – вони кругом потрібні. Це здавали всі, хто може, скільки може. Постаралися [доставити] сюди, щоб Ірпінська міська рада розподілила їх туди, куди вона вважає за потрібне. Усе, що могли, те зробили».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!