Олександр Маркушин отримав нагрудний знак головнокомандувача Збройних сил Литви (відео)

В  Ірпені побував головнокомандувач Збройних сил Литви Вальдемарас Рупшіс. Він приїхав до міста, щоб особисто познайомитися з мером  Олександром Маркушиним і з перших уст почути історію героїчної оборони Ірпеня та зупинення російської армії на підступах до Києва.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:
«Перші три дні наша територіальна оборона утримувала місто від ворога. У нас було два завдання: перше – евакуювати мирне населення, друге – тримати лінію оборони».

Литовський гість був вражений тим, що в надзвичайно екстремальних умовах вдалося евакуювати понад 90% мешканців громади. Шокуючою була й інформація про те, яку ціну довелося заплатити Ірпеню, щоб ворог не пройшов до столиці.

Олександр Маркушин:
«Дуже велика ціна була заплачена за це. 39 людей із територіальної оборони загинуло, 50 хлопців із Збройних сил України і більше 300 мирних мешканців. І руйнування по місту – більше 70%».

Вальдемарас Рупшіс, головнокомандувач Збройних сил Литви:
«Я ніяк не можу зрозуміти, що росіяни тут робили, і чому вони так чинили. Якщо народ не під росією, значить, він не повинен жити – оце московське розуміння мені не вкладається в голові».

Олександр Маркушин показав зворушливе відео, на якому бійців ірпінської тероборони зустрічають мешканці сусідньої Бучі в перші дні звільнення міста.

Олександр Маркушин:
«Їхали вже з волонтерами – у той день звільнили (Бучу – ред.). Завозимо їжу, бо люди голодували, нічого було їсти. Люди не розуміли, хто це їде – росіяни чи українці. Ми виставили прапор у вікно, і вони почали просто бігти, і прибігла тисяча людей. Вони плакали від радості, що їх звільнили. І це таке відчуття, що неможливо передати».

Головнокомандувач Збройних сил Литви зазначив: захищаючи Ірпінь від російських загарбників, воїни боролися не лише за Україну, а й за весь  демократичний світ. На знак визнання героїчних вчинків бійців ірпінської тероборони Вальдемарас Рупшіс вручив Олександру Маркушину символічний почесний нагрудний знак головнокомандуючого Збройних сил Литви.

Вальдемарас Рупшіс:
«Це офіційний подарунок вашому меру за те, що він і населення вашого міста зробили для України й так само для нас – для Литви».


Підписуйтеся на
 Telegram-канал ITV  актуальні новини Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300