Олександр Маркушин розповів про злочини російських окупантів в Ірпені (відео)

Photoeditorsdk Export (2)

Під час онлайн-конференції, організованої комітетом Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, Ірпінський міський голова Олександр Маркушин розповів про жахливі злочини російських окупантів в Ірпені.

«Є загиблі жінки, є загиблі діти. У тому районі, який був окупований (30% міста), коли ми його звільнили, наші мешканці мені розповідали, що спочатку вони (російські військові – ред.) почали ділити сім’ї: чоловіків забирали, дітей і жінок залишали. Чоловіків забирали для обміну полоненими. Тих, хто їм не подобався, розстрілювали. Тих, хто не хотів скорятися, розстрілювали. Там загинуло багато чоловіків, загинула ні в чому не повинна дитинка. Є факти, є свідчення про те, що знущалися з жінок», – повідомив мер.

За його словами, «ще більш жорстокі, нелюдські були прояви – це коли наших людей вони розстріляли, а потім їздили танками по цих тілах».

«Тільки коли ми вигнали цього ворога, ми змогли зібрати останки цих людей. Ми лопатою від асфальту віддирали тіла. Це жахливо було бачити, жахливо усвідомлювати», – наголосив міський голова.

Він також розповів, що в окупованій частині міста загарбники активно займалися мародерством: «Вони грабували, тягли все, що можливо: вивозили пральні машини, жіночу білизну, гребли все з цих районів».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!