Олександр Павлюк: Буча поки що під контролем противника, й Ірпінь – під постійними обстрілами (відео)

photoeditorsdk-export (7)

З Бучі, яка поки що окупована російськими військами, ведуться постійні прицільні обстріли Ірпеня, тому жителів не пускають у місто. Про це в ефірі телеканалу ICTV  розповів голова Київської обласної військової адміністрації Олександр Павлюк.

«Наші війська зайняли Ірпінь, але Буча поки що під контролем противника – там закріпилася Росгвардія, і постійно йде мінометний обстріл – у першу чергу, по логістичних трасах, звідки можна підійти. Тому всі наші напрацювання щодо зачистки міста (Ірпеня), щодо вивезення і поранених, і двохсотих поки що під загрозою. Тим більше цивільних ми туди не заводимо, тому що постійні прицільні обстріли, і це дуже велика загроза для життя всіх, хто хоче зайти в Ірпінь. Після звільнення Бучі – я надіюсь, із цим питанням ми також упораємося – можна буде вже на сто відсотків сказати, що Ірпінь наш, і ми будемо відновлювати його для нормального життя. Ворзель і Гостомель ще теж поки під окупацією, ми також плануємо свої дії і в тому напрямку», – сказав Павлюк.

Він також відзначив, що зараз на Київщині спостерігається велике перегрупування російських військ.

«Величезні колони йдуть у бік Росії – більше сотні машин у кожній. За останні дні ми зрозуміли, наскільки потужне й величезне угрупування знаходиться на київському напрямку. Поки техніка була замаскована, схована в якихось об’єктах, її не так було видно. Зараз ми розуміємо, з якою силою зіткнулися. Але ця сила досить-таки втратила боєздатність. Полонені підтверджують, що в деяких підрозділах залишилося 20–30% особового складу. Тому більшість підрозділів виводяться для відновлення боєздатності. Крім того, залишається досить потужне угрупування, яке стримує наші війська, тому що ми проводимо контрнаступальні дії – постійно, на всіх напрямках і успішно. Дуже багато населених пунктів звільнено», – сказав керівник адміністрації.

Також він висловив надію, що найближчим часом буде відновлено рух трасою Київ – Житомир.    


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!