Особливості другого етапу медреформи в Ірпені (відео)

Гроші продовжують іти за пацієнтом: із 1 квітня в Україні стартував другий етап медичної реформи. Відтепер поліклініки та лікарні отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту. А пацієнт може сам обирати, де лікуватися – незалежно від прописки чи місця проживання.

Антон Довгопол, директор КНП «Ірпінська центральна міська лікарня»:
«Не принципово, чи є в людини прописка, чи відсутня — чи вона з Житомира, чи з Харкова, чи з Івано-Франківська — немає різниці. Я отримую кошти за конкретно пролікований випадок. Наприклад, за пологи, за консультацію вузького спеціаліста, за оперативне втручання — апендектомію».

Щоб отримувати кошти, медичні заклади другого рівня мали підписати угоди з Національною службою здоров’я. Ірпінська центральна міська лікарня підписала договір на сім пакетів медичної допомоги, які безкоштовно можуть отримати пацієнти.

Антон Довгопол:
«На даному етапі — сім основних пакетів. Це стаціонарна хірургічна допомога, це поліклінічна допомога, стаціонарна дитяча допомога без хірургії, пологи, ВІЛ, мамографія і фіброгастродуоденоскопія».

До кінця цього року планують підписати угоди ще на п’ять медичних пакетів. Це лікування туберкульозу, психіатрія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія.

Антон Довгопол:
«Ми працювали з Олександром Григоровичем Маркушиним, з Ірпінською міською радою, і я дуже вдячний, що незважаючи на ситуацію, яка склалася в державі, нам виділили 10,5 млн грн на придбання медичного обладнання, що дає нам змогу в цьому році допідписати ще п’ять пакетів медичних гарантій. І якщо ми візьмемо потім цей показник по області — це буде один із найкращих показників».

Отримати безкоштовне обслуговування в поліклініці чи лікарні тепер можна лише у двох випадках: це звернення через екстрену допомогу чи за направленням сімейного лікаря. Із таким направленням людина може звернутися до будь-якого медичного закладу, за бажанням. Однак, незважаючи на такі переваги для пацієнтів, медики скаржаться на вартість медичних послуг, яку розрахувала Національна служба здоров’я. Кажуть, ціни надто занижені й не покривають реальних витрат.

Антон Довгопол:
«Наприклад, 8 тис. грн коштують пологи — як звичайні фізіологічні, так і пологи кесаревим шляхом. Але затрати на ці пологи геть інші. Тому для того, щоб виграла й медицина, треба переглядати тарифи, бо, на жаль, вони дуже занижені й не завжди навіть можуть покрити собівартість послуги, яка надається».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини (Ірпінь, Буча, Гостомель, Бородянка)!

НОВИНИ

В Ірпені відкрили пам’ятний знак білоруському добровольцю (відео)

25 Mar 18:25

Детальніше
Як в Ірпені відзначатимуть третю річницю звільнення міста від російської окупації

25 Mar 17:13

Детальніше
Ірпінська громада попрощалась із захисником Валентином Кострачем

25 Mar 17:05

Детальніше
Учні ІЛІТу посіли перше місце в обласному STEM-брейн-рингу до Всесвітнього квантового дня

25 Mar 16:25

Детальніше
В Ірпені рятувальники звільнили жительку із зачиненого балкона

25 Mar 16:21

Детальніше
«Лісова книгарня» оголосила благодійний збір для ЗСУ

25 Mar 16:16

Детальніше
В ірпінському комунальному підприємстві «Теплоенергопостач» - новий керівник

25 Mar 14:01

Детальніше
В Ірпені затримали наркоторговця

25 Mar 12:58

Детальніше
В Ірпені вшанували пам’ять тренера ДЮСШ Олександра Шеремета (відео)

25 Mar 12:29

Детальніше
В Ірпені працює комісія з обстеження нежитлових приміщень, що використовуються як квартири

25 Mar 11:26

Детальніше
Студент Податкового університету став бронзовим призером Кубка України з тхеквондо

25 Mar 10:44

Детальніше
Всі новини