Реклама

Перипетії навколо будинку Миколи Будника в Ірпені (відео)

21 травня Ірпінський відділ поліції повідомили про те, що в Ірпені по вулиці Українській, 56 відбувається незаконне руйнування культурної пам’ятки архітектури. Мова йшла про будиночок видатного українського бандуриста і майстра народних інструментів Миколи Будника, який жив тут із 1991 по 2001 рік.

Цей чоловік був ключовою фігурою у відродженні українського кобзарства, а його будинок — справжнім храмом для всіх, хто цікавився кобзарським мистецтвом та українською культурою.

Андрій Літвинов, в. о. Ірпінського міського голови:
«Будинок Будника на сьогоднішній день поділений на три частини, є три людини, які мали там право власності. Відповідно, вони захотіли цей будинок зносити — без дозволу власника саме тієї частини, де проживав Будник».

Управління архітектури Ірпінської міської ради повідомило, що жодних містобудівних умов на забудову сусідніх ділянок не видавалось. Не було звернень і щодо знесення частини садиби, як цього вимагає чинне законодавство.

Євгенія Антонюк, начальник відділу культури, національностей і релігій Ірпінської міської ради:
«Цей будинок захищається законом України про охорону культурної спадщини, тому руйнувати його ніхто не мав права — навіть ту частину, яка була зруйновна».

Ця частина будинку належить сестрі видатного майстра. Саме вона разом із начальником міського відділу культури і подала заяву до поліції, щоби з’ясувати, кому належать інші частини історичного будинку і хто саме вчинив протиправні дії.     

Євгенія Антонюк:
«Наразі ми не знаємо, хто володіє іншими частинами, оскільки попередні власники переуступили своє право (не знаємо, за якими договорами, на жаль, не можемо цього бачити) тому нами одразу була викликана поліція, складено відповідні заяви».

Наталія Кіркіна, офіцер Ірпінського відділу поліції:
«За даним фактом слідчим відділом Ірпінського відділу поліції відкрито кримінальне провадження за статтею 356 Кримінального кодексу України (самоправство). Наразі проводиться досудове розслідування». 

А поки триває досудове розслідування, Ірпінська міська рада допомагає спадкоємцям Будника впорядкувати всі необхідні документи й приватизувати землю, на якій знаходиться будинок.  

Євгенія Антонюк:
«Земельна ділянка під частиною Будника не оформлена, знаходиться в землях комунальної власності. Сьогодні ми віддали документи в установу, яка займається приватизацією земельних ділянок і, власне, розпочнемо з того, що будемо приватизовувати ділянку».

Андрій Літвинов:
«Ірпінська міська рада зробить усе можливе, щоби зберегти цей будинок, цю пам’ятку культури для наступних поколінь».


Підписуйтеся на новий Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама