Під Кабміном відбувся мітинг за право Ірпеня бути районним центром (відео)

Представники громад Київщини сьогодні пікетували Кабінет Міністрів України. Люди вимагають справедливої адміністративної реформи. Вони наполягають, що центром одного з п’яти укрупнених районів, які будуть утворені в Київській області, має стати Ірпінь.

Володимир Карплюк, голова Інвестиційної ради Ірпеня: 
«Ми хочемо, щоби Ірпінь, який історично є вже більш ніж 50 років адміністративним центром усього регіону, в якого є всі можливості бути районним центром, є адміністративні будівлі, маса підприємств, які обслуговують територію міста й прилеглих населених пунктів — щоби він по факту (так, як рекомендував Офіс реформ, і як на початковому етапі рекомендувала обласна адміністрація) залишився районним центром».  

Люди, які прийшли на мітинг, почуваються обдуреними. Адже спочатку в Київській обладміністрації саме Ірпінь розглядали центром укрупненого району, а потім чомусь передумали.

Андрій Літвинов, в. о. Ірпінського міського голови:
«До завершення реформи децентралізації відбулася презентація в КОДА декілька місяців тому, де обговорювалося питання створення нових районів. І нам, усім головам навколишніх населених пунктів, було презентовано Ірпінь як адмінцентр та створення Ірпінського району. Буквально декілька днів тому в Кабінеті Міністрів кулуарним шляхом незрозуміло як випливає місто Буча й Бучанський район, що дуже всіх обурює».

Мітингувальники обурені тим, що районним центром може стати Буча — місто, де відсутня відповідна інфраструктура, і яке не відповідає урядовій методиці формування нових районів. На відміну від Ірпеня.

Галина, мешканка Коцюбинського:
«В Ірпені є всі організації — і соцзабез, і все, а в Бучі його немає, його треба буде там робити».

Олександр Маркушин, перший заступник Ірпінського міського голови:
«Ми на сто відсотків відповідаємо методиці, яку розробило Міністерство та Кабінет Міністрів. Хочемо, щоби нас почув Кабінет Міністрів, профільний міністр. Якщо вони прийняли, що головне — це методика формування районів, то щоб вони від цієї методики не відходили».

Відстоювати справедливість під Кабмін приїхали люди з усього Приірпіння. Серед них і представники Гостомеля та Михайлівки-Рубежівки.

Андрій Помазан, сільський голова Михайлівки-Рубежівки:
«Я сільський голова Михайлівки-Рубежівки. Ми сьогодні тут разом із нашою громадою відстоюємо право Ірпеня бути районним центром».

Ольга Прилипко, депутатка Гостомельської селищної ради:
«Я представляю тут своїх виборців — із тим, щоб Гостомельська обєднана громада увійшла до Ірпінського району».

Пікетувальники закликали міністра громад і територій України Олексія Чернишова все-таки прийняти  виважене і справедливе рішення. І сподіваються бути почутими.

Антон Головенко, лідер волонтерського руху Ірпеня:
«Я сподіваюся, нас усе ж почули. Є ще інстанція, яка буде передивлятися це рішення перед затвердженням, тобто Верховна Рада. Можливо, почують, дослухаються і все ж зрозуміють, що зробили помилку».

Максим Плешко, депутат Ірпінської міської ради:
«Ми, громада, маємо про це заявити, щоб нас почули. Тому наша сьогоднішня акція — не просто так постояти. Ми їм кажемо: «Почуйте логіку, почуйте здоровий глузд!»

НОВИНИ

З початку року на Київщині сталося 7876 ДТП, загинуло 119 людей

Сьогодні, 19:02

Детальніше
Внутрішні роботи в новому дитсадку в Стоянці виходять на фінішну пряму (фото)

Сьогодні, 17:39

Детальніше
В Ірпінському регіоні за добу — 1 випадок COVID-19 і 5 одужань. У Бучі померла жінка

Сьогодні, 15:28

Детальніше
Житель Ірпеня вчинив погром на Трухановому острові в Києві (відео)

Сьогодні, 14:29

Детальніше
У Коцюбинському встановлюють сміттєві майданчики закритого типу (відео)

Сьогодні, 13:21

Детальніше
Зупинили понад 4,5 тис. правопорушень, відреагували на 161 звернення — ірпінська «Муніципальна варта» відзвітувалася за липень

Сьогодні, 12:45

Детальніше
В Ірпені на 8 років засудили рецидивіста, який на вулиці поранив чоловіка ножем

Сьогодні, 11:14

Детальніше
За добу в Україні — 1061 новий випадок COVID-19. У Київській області — 32

Сьогодні, 09:47

Детальніше
Всі новини