Реклама

Помер відомий фотомитець із Ірпеня Юрій Косін

313022486 607088584536186 1917844547407673279 N

На 75-му році життя відійшов у вічність відомий фотохудожник із Ірпеня Юрій Косін. Про це повідомила очільниця відділу культури, національностей і релігій Ірпінської міськради Євгенія Антонюк.  

«Пішов Юрій Косін… Закінчився земний шлях нашого земляка, одного з найвідоміших українських фотомитців, кінооператора, актора, педагога, мандрівника. Ми завжди пам’ятатимемо Юрія таким: серйозним, надзвичайно відповідальним, талановитим, щирим і чесним. Його світлини дуже часто вимагали інтелектуального та емоційного сприйняття. Своєю творчістю він змушував замислитися про те, що врятувати світ ще не пізно, що ми разом можемо зробити усе для того, щоб наша планета не перетворилась на суцільну зону відчуження. Світла і вічна пам’ять Юрію Косіну», – написала Антонюк на своїй сторінці у фейсбуці.

«Ірпінці часто бачили цього сивочолого, імпозантного чоловіка на міських святах з теплою посмішкою і неодмінним фотоапаратом на шиї. Саме в Ірпені він сформувався як професіонал фотосправи, хоча за освітою був кібернетиком. Коли світ говорив про відображення у фотомистецтві теми Чорнобиля, згадували саме його світлини із зони радіоактивного лиха, яку він як сталкер постійно відвідував з 1986 року, а потім представляв на персональних виставках в Україні, Європі, Америці», – розповіла директорка Ірпінської міської бібліотеки ім. М. Рильського Олена Циганенко.

Вона зазначила, що у книжковому фонді бібліотеки є фотоальбом Юрія Косіна «Україна очима України», а також художньо-документальна повість Володимира Шовкошитного «Я бачив», «яка містить власний погляд на постчорнобильський світ фотохудожника Юрія Косіна, учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС».

Як повідомила донька митця, поховають його в Ірпені. Про дату поховання буде повідомлено додатково.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама