Постійні представники різних країн при ЮНЕСКО завітали до Ірпеня (відео)

Місто-герой Ірпінь відвідали постійні представники різних країн при ЮНЕСКО. Серед них – представники Литви, Канади, Естонії, Польщі, Латвії та Ісландії. Іноземні гості побували біля Романівського мосту, на кладовищі розстріляних автівок, біля знищеного Центрального будинку культури та біля ЖК «Ірпінські Липки».

Дмитро Негреша, керуючий справами виконавчого комітету Ірпінської міської ради:

«Ми заплатили дуже велику ціну при захисті столиці України — Києва. Це ціна життів. 39 бійців територіальної оборони загинуло і близько 400 осіб цивільного населення під час евакуації, під час обстрілів так само загинуло».

Йоланта Белчіуньєне, постійна представниця Литви при ЮНЕСКО:

«Які мої враження? Я думаю, що це найкращий приклад того, що означає  «руський мир». Саме це «руський мир». І це спадщина росії і культурна політика росії».

Ірпінський міський голова Олександр Маркушин наголосив, що після звільнення  міста від росіян завданням №1 для громади є якнайшвидша відбудова міста. І нині основні зусилля управлінської команди спрямовані саме на це.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«Наша основна мета — це повернення українців додому. Де б я не зустрічався закордоном із ними — у них є це величезне бажання повернутися додому. А ми разом всі, однією командою, повинні це їм дати».

Прііт Палум, постійний представник Естонії при ЮНЕСКО:

«Це добре бачити оптимізм. Ви зносите зруйновані будівлі, які не варті відновлення, і ви відбудовуєте місто. І також дуже приємно чути, що так багато людей повернулися. Українці, які розкидані по Європі та Україні через війну, хочуть повернутися до свого дому і відбудувати його. Я думаю, цей оптимізм, який вам потрібен, як нації, і тут в Ірпені, і в інших містах також. І ми, як міжнародна спільнота, можемо просто допомогти вам із цим».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300