Реклама

Представники громад Київщини пікетували Кабмін із вимогою створити Ірпінський район

Photoeditorsdk Export (31)

Місто Ірпінь має стати центром одного з п’яти нових районів, які будуть утворені в Київській області в результаті адміністративно-територіальної реформи. З такою вимогою пікетували сьогодні будівлю Кабінету Міністрів України представники громад Київщини.

Пікетувальники закликали міністра громад і територій України Олексія Чернишова не допустити прийняття рішення про створення Бучанського, а не Ірпінського району. На їхнє переконання, просування ініціативи про надання Бучі статусу районного центру відбувається непрозоро, всупереч урядовій методиці формування нових районів та без урахування думки більшості громад, яких це безпосередньо стосується.

Участь у пікетуванні взяли в. о. Ірпінського міського голови Андрій ЛІтвинов, перший заступник мера Ірпеня Олександр Маркушин, голова Інвестиційної ради міста Володимир Карплюк, депутати міської ради, декілька сотень представників громад Ірпеня, Гостомеля, Ворзеля, Коцюбинського, Михайлівки-Рубежівки, Забуччя, Козинців, Бородянки, Вишгорода. Вони принесли з собою плакати «Чернишов, почуйТе Ірпінь!», «Пане міністр, почуйте громади!», «Ірпінь — центр району» та інші.

«Ми зібралися тут, тому що, на наш погляд, є величезна несправедливість. Саме в цих стінах було прийняте рішення, яке є категорично несправедливим. У рамках формування районів Офісом реформ і Київською обласною адміністрацією було визначено, що місто Ірпінь має право і буде центром району. І це було правильне, справедливе рішення, прийняте згідно з методикою, яку сам Кабінет Міністрів затвердив. У цій методиці передбачена низка пунктів — яке саме місто і з яких причин може бути районним центром. З усіх громад, які входять у наш район, тільки Ірпінь підпадає під майже 90% цих критеріїв. Але за останні дні все сильно змінилося: замість Ірпінського району в пропозиціях Кабміну з’явився Бучанський. Ми не розуміємо, чим це обґрунтовано», — заявив у своєму виступі Володимир Карплюк.

Він закликав представників Кабінету Міністрів та профільного міністерства пояснити, «за якими саме критеріями вони змінили Ірпінський район на інший, тому що інакше напрошується думка, що це просто були непублічні «договірняки» за кулісами».

Володимир Карплюк запевнив, що владі не вдасться «відбутися відписками і не почути таке місто, як Ірпінь». «У нас дуже велика громада, і вона може вийти під ці стіни багатотисячним мітингом. Ми віримо, що ви нас почуєте раніше, ніж це станеться», — зазначив голова Інвестради.

Він також запросив представників центральної влади на екскурсію Ірпенем. «Приїдьте й подивіться, як виглядає одне з найкращих малих міст України», — закликав Карплюк.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Ірпінські амбулаторії тестували на доступність для пацієнтів з інвалідністю

24 May 17:03

Детальніше
15 протоколів про порушення та 19 приписів: результати перевірки комунальниками правил благоустрою в Ірпінській громаді 

24 May 15:33

Детальніше
Як не влаштувати пожежу через альтернативні джерела живлення: рекомендації від ірпінських рятувальників

24 May 13:12

Детальніше
У День Героїв у ірпінському музеї зустрілися родини загиблих захисників України (відео)

24 May 13:10

Детальніше
В Ірпені триває капітальний ремонт житлових будинків на вул. Білокур

24 May 10:16

Детальніше
З наступного тижня на вул. Михайлівська в Ірпені можуть відключати воду

23 May 21:33

Детальніше
Як Ірпінський терцентр соціального обслуговування опікується безпорадними старенькими (відео)

23 May 21:29

Детальніше
На ірпінській набережній ІЛІТівці організовують забіг

23 May 16:37

Детальніше
Всі новини
300x300
Реклама