Прийняття законопроєкту №5655 стане найбільшою перемогою над корупцією в будівельній галузі, – головний архітектор Ірпеня

Photo 2021 12 09 17 42 51

Законопроєкт №5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності», який готується до другого читання – це основний документ у реформі містобудування, який пропонує абсолютно нову модель отримання дозволів та містобудівного контролю. Про це в коментарі ITV заявив начальник відділу містобудування та архітектури Ірпінської міської ради Михайло Сапон.

«Якщо законопроєкт буде прийнятий у Раді, він стане найбільшою перемогою над корупцією в українській будівельній галузі. Всупереч поширеній думці, що будівельному бізнесу вигідний сучасний стан справ, коли можна “вирішувати питання” в обхід закону, реальність дещо інша. Насправді, великі системні компанії, які дорожать своєю репутацією, вже давно очікують нових цивілізованих прозорих правил гри», – зазначив головний архітектор Ірпеня.

На його думку, законопроєкт №5655 містить три основні реформаторські підходи, за допомогою яких можна позбутися корупційної складової та тіньових схем у містобудуванні.

Перша інновація – це цифровізація процедур подання і отримання всіх дозвільних документів. Замовник будівництва самостійно та виключно через електронну систему в онлайн-режимі подаватиме документи, а е-система автоматично в триденний термін видаватиме дозвіл або відмову з чітко вказаними зауваженнями. Після усунення недоліків замовник зможе звернутися вдруге. Важливо, що в такому разі система не зможе змову відмовити, висунувши вже нові зауваження. Зауваження до пакету документів формуються один раз і залишаються незмінними.

Друге – це передача функцій містобудівного контролю в приватні руки. Приватні експертні організації працюватимуть за зразком приватних нотаріусів, приватних БТІ тощо. Для запобігання порушенням з боку експертів, окрім ризику втратити ліцензію, пропонується ще один запобіжник – страховка, яка стане додатковим механізмом державного захисту від помилок та недобросовісних дій приватних фахівців. 

Ще одним прогресивним нововведенням законопроєкту є значне підвищення відповідальності за порушення умов містобудування, зазначив архітектор.

«Законопроєкт №5655 розроблявся з урахуванням світових практик, основні його механізми існують у багатьох розвинутих країнах. Діджиталізація документації та процесів, передача функцій містобудівного контролю від монопольного корумпованого органу приватним експертам, підвищена особиста відповідальність забудовників, чиновників та приватних фахівців – це ключові кроки, які дадуть змогу перейти в прозорий та законний формат діяльності на будівельному ринку», – додав Михайло Сапон.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!     

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300