Рашисти вбили щонайменше 290 жителів Ірпеня та зруйнували 70% міста, – Ірина Венедіктова (відео, фото)

Photoeditorsdk Export (2)

Російські військові вбили щонайменше 290 жителів Ірпеня та зруйнували 70% міста. При цьому окупанти використовували боєприпаси, заборонені міжнародними конвенціями. Про це повідомила сьогодні на брифінгу в Ірпені Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.

«Для проведення судово-медичної експертизи було доставлено 290 тіл: 161 чоловік, 73 жінки, 1 дитина та 55 людських останків. Ви собі уявляєте, що ми у ХХІ столітті в центрі дуже європейського охайного прекрасного міста говоримо такі речі!» – наголосила вона.

За словами Венедіктової, на сьогоднішній день упізнано 185 тіл загиблих.

У результаті частково проведених судово-медичних експертиз було встановлено, що причиною смерті не менш ніж 35 людей є осколкові, а 40 – вогнепальні поранення. 5 осіб загинули від закритих черепно-мозкових травм. У 210 випадках для встановлення причини смерті потрібні додаткові гістологічні експертизи.

«Прокурори і слідчі зафіксували застосування ворогом проти мирного населення протипіхотних мін, мінометних мін 82-го та 120-го калібрів, аеробалістичних ракет «Іскандер-М», шрапнельних снарядів, споряджених уражаючими елементами, що є порушенням військовослужбовцями РФ законів та звичаїв війни – ця зброя заборонена Женевськими конвенціями», – підкреслила Ірина Венедіктова.

Також вона відзначила, що 885 об’єктів в Ірпені повністю зруйновані, 2738 – зруйновані частково й 8651 дістали поверхневі пошкодження.

«Дякую пані Ірині та всім її підлеглим і колегам за проведену роботу! Вся Ірпінська громада та я особисто щиро сподіваємося, що кожен російський окупант, який тут вбивав, ґвалтував, грабував буде встановлений та покараний», – зазначив Ірпінський міський голова Олександр Маркушин.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300