Сапери Муніципальної варти навчають ірпінців мінній безпеці
07 Apr 09:59, 2023
Сапери служби розмінування Муніципальної варти Ірпеня продовжують проводити лекції про мінну безпеку. Днями таке навчання організували для членів Добровольчого формування Ірпінської територіальної громади №1 та педагогічного колективу Ірпінського центру позашкільної освіти.
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/04/339499721_3448949162060003_1990735644189484986_n-1024x768.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/04/339451839_973168360343456_3990713939746426485_n-1024x768.jpg)
Фахівці розповіли освітянам та добровольцям про види вибухових пристроїв, їхні характерні особливості та загрозу життю і здоров’ю, яку вони несуть. Також сапери розповіли, як уникати виникнення небезпечних ситуацій, та що робити, якщо така ситуація все-таки сталася, поділились повчальними історіями з власного досвіду.
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/04/339998296_582000553895683_4215588198548780856_n-1024x768.jpg)
«Слід розуміти, що і на Київщині, через рік після завершення активної фази бойових дій, небезпека все ще значна», — наголошують у Мунварті.
Сапери служби розмінування нагадують прості правила дій у випадку виявлення вибухонебезпечного чи підозрілого предмету:
1. Зберігайте спокій;
2. Не торкайтесь підозрілих предметів! Не намагайтесь їх пересунути, підняти чи знешкодити. Забороняється курити та використовувати відкритий вогонь поруч;
3. Відійдіть на безпечну відстань — 300 метрів та позначте місцезнаходження підозрілого предмету;
4. Попередьте про небезпеку інших!
5. Проінформуйте про знахідку! Телефонуйте до ДСНС — 101, до поліції — 102. А мешканці Ірпінської територіальної громади можуть також звернутись до саперної служби Мунварти — (073) 070-05-57; (068) 379-92-27; (045 97) 60-400.
Нагадаємо, наприкінці березня сапери служби розмінування Муніципальної варти Ірпеня почали проводити ірпінським школярам лекції з мінної безпеки. Першу зустріч провели з вихованцями Ірпінського центру позашкільної освіти.