Реклама

Сапери мунварти Ірпеня розміновують урочище «Потоки» (відео)

Зовсім скоро Муніципальна варта Ірпеня матиме свого «Патрона». Цей вертлявий спанієль допомагатиме саперам Мунварти виявляти вибухонебезпечні предмети для розмінування. А поки що Айдар щодня проходить навчальну практику.

Микола Ковальчук, начальник КП «Муніципальна варта», заступник командира Ірпінської ДФТГ:

«Наші колеги, друзі із «Ризик Контроль» нам готовлять собачку для Ірпінської громади. Для саперів. І скоро наш Айдар переїде на постійне місце проживання в Ірпінь».

А тим часом небезпечну територію професійно винюхує Бренда. Декілька хвилин і ось вона – смертельна знахідка. Протитанкова міна – навчальна. Але Бренда про це не знає. Вона вмощується поруч і чекає сапера.

Дмитро, начальник підрозділу компанії «Ризик Контроль»:

«Взагалі для них це дається дуже легко. Треба правильно поставити відносини собаки та кінолога. Правильно пояснити їй, як це робити і потім все піде дуже гладко».

Зараз служба розмінування Ірпінської муніципальної варти звільняє від смертельних подарунків територію урочища «Потоки». Це поблизу вулиці Київської.

Микола Ковальчук, начальник КП «Муніципальна варта», заступник командира Ірпінської ДФТГ:

«Це якраз територія, яка була окупована. І саме тут відбувалися бойові дії»

Яків, начальник служби розмінування КП «Муніципальна варта»:

«Ми приїхали на чотири дні на відпрацювання. Тут було проведено нетехнічне обстеження. Ми спілкувалися з місцевими, з поліцією, з військовими. Виявили у лісі залишки «граду». Почали оглядати територію, побачили ще вибухонебезпечні предмети».

Зараз металошукач зреагував  на просте залізяччя. Але, кажуть, глибоко у землі можуть ховатися і небезпечні предмети. Щоб їх виявити, мунвартівці у тісній співпраці з компанією «Ризик Контроль», використовують чутливий сучасний італійський інструментарій.

Ігор Коржевський, директор компанії «Ризик Контроль»:

«На глибині до 80 сантиметрів вони бачать усі вибухонебезпечні предмети»

А ось ці міношукачі зазирають в землю ще глибше.

Ігор Коржевський, директор компанії «Ризик Контроль»:

«Може бачити феромагнітні предмети: снаряди, міни до двох з половиною метрів глибини».

«Дід», сапер служби розмінування КП «Муніципальна варта»:

«Ми достаємо все. От зараз, перед вашим приходом, ми наштовхнулися, не знаємо що там за металева частина в землі, але поки ми її не дістанемо, ми звідси не підемо».

«Тренер», сапер служби розмінування КП «Муніципальна варта»:

«Ми з колегою пройшли навчання два місяці під Харковом. Працювали і навчалися в ДСНС. Отримали дуже цікавий і потрібний досвід. Будемо його використовувати».

Сапери застерігають мешканців громади від прогулянок лісом, особливо на територіях, які були окуповані рашистами. Стосовно урочища «Потоки» — кажуть, обстеження і розмінування усієї ділянки чотирма днями не обмежиться. На це знадобиться щонайменше три роки.

Тож, якщо ви побачили підозрілі предмети, телефонуйте за номерами цілодобової «гарячої лінії» Муніципальної варти: (073) 070-05-57, (068) 379-92-27, (04597) 60-400 (на мобільних номерах є месенджери Telegram, Viber, WhatsApp і Signal).

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама