Реклама

Сесія в Коцюбинському: бюджет-2023, компенсація за теплопостачання, резервний фонд (відео)

Селище Коцюбинське вже з бюджетом на 2023 рік. Понад 125 млн грн – такий його загальний обсяг ухвалила Коцюбинська селищна рада на своїй черговій сесії. Попри війну, коцюбинчанам вдалося сформувати збалансований, соціально захищений, бездефіцитний головний кошторис громади.

Сергій Даніш, Коцюбинський селищний голова:
«Слава Богу, запущені підприємства – працюють, як є змога, коли є світло, працюють магазини. Усі платять податки. Слава Богу, підприємці активізувалися, всі хочуть працювати, всі хочуть, щоб життя тривало в якомога більш нормальній площині й докладають до цього всіх зусиль, тому я всім вдячний. Громада як була раніше, так і зараз забезпечена бюджетом. Думаю, що буде тільки краще. Але дай нам Боже скорішої перемоги».

Найбільше коштів запланували на освіту та соціальну сферу – на це виділили майже 37 мільйонів. Як і в попередні роки, подбали про соціальний захист населення: зокрема, виділили кошти на матеріальну допомогу тяжкохворим, передбачили щомісячну оплату дітям з інвалідністю тощо. Компенсуватимуть також проїзд пільговиків залізничним та автотранспортом.

Світлана Гончарук, начальниця фінансового управління Коцюбинської селищної ради:
«На компенсуючі виплати автомобільним транспортом – 400 тисяч. Ті самі категорії мають право на пільговий проїзд залізничним транспортом – ми передбачили 700 тисяч. 700 і 400 тисяч – такі самі видатки були у 2022 році».

А ще на цій сесії депутати вирішили компенсувати мешканцям 50% оплати за теплопостачання в листопаді та грудні цього року.

Сергій Даніш:
«Зараз у людей не дуже є змога заробити кошти, зараз усім важко. Тому ми знайшли залишок і на два місяці людям забезпечили 50% відшкодування, тому що теплопостачання не було якісним, це правда. Окрім району ДОЗ – там, де теплопостачання було постійно».

Сергій Даніш зазначив: попри бездефіцитний бюджет, довелося-таки відкласти капітальні ремонти декотрих важливих інфраструктурних об’єктів. А все тому, що в умовах воєнного стану забороняється витрачати гроші на капітальні видатки.

Сергій Даніш:
«Було обіцяно почати робити і централізовану каналізацію у приватному секторі, і замінювати труби теплопостачання. Але війна, воєнний стан. Нам заборонено будь-яке капітальне будівництво. Тому вулицю Шевченка ми не могли почати ремонтувати, каналізацію ми не могли почати робити. Після закінчення воєнного стану ми повернемося до цього питання й будемо реалізовувати ці, вже нами відпрацьовані, програми».

Особливістю формування бюджету на 2023 рік у Коцюбинському вважають створення резервного фонду в розмірі 17 млн грн, тоді як у минулому було всього 3 мільйони.

Світлана Гончарук:
«У нас нова програма фінансування заходів із територіальної оборони. Зрозуміло, що це особливості цього часу. Більше видатків іде на програму запобігання надзвичайним ситуаціям, техногенним аваріям. Це всі наші «пункти незламності», пункти обігріву, укриття. Це видатки, яких без воєнного стану не було в нас у бюджеті. Звичайно, це особливість проходження бюджетного процесу у воєнний час».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Учасниці ГО «Берегині з Ірпеня» оголосили благодійний збір на маскувальні сітки

20 May 16:10

Детальніше
Як військовозобовʼязаним в Ірпінській громаді можна оновити облікові дані

20 May 15:24

Детальніше
Із допомогою благодійників у Ірпені відбудували ще один багатоквартирний будинок (відео)

20 May 15:09

Детальніше
Волонтерка Олеся Василець допомагає військовим ЗСУ на Харківщині

20 May 11:29

Детальніше
Команда «Ірпінь-Молодість» стала срібним призером турніру з волейболу, присвяченого памʼяті загиблих захисників України (фото)

20 May 10:08

Детальніше
Освітянин з Ірпеня став дипломантом Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024»

19 May 14:00

Детальніше
В Ірпені відбувся творчий вечір голови Національної спілки письменників Михайла Сидоржевського (фото)

18 May 23:10

Детальніше
На вул. Василя Стуса в Ірпені відновили п'ятиповерхівку (фото)

17 May 22:50

Детальніше
Всі новини
300x300
Реклама