Що мають знати абоненти «Ірпіньводоканалу» в сезон поливу (відео)

Майже 200 тис. кубів води на суму понад 1 млн грн – саме такі збитки несе «Ірпіньводоканал» лише за один місяць у сезон поливу. На підприємстві кажуть – такі втрати відбуваються через необлікове використання води у весняно-літній період.

Валентина Кравченко, заступниця директора КП «Ірпіньводоканал»:
«У нас в Ірпінському регіоні приватний сектор мав би до 2019 року бути оснащений водолічильниками. Станом на сьогодні у нас оснащені водолічильниками 9565 домогосподарств. На жаль, ще не оснащені більше 5000. У будинках, де немає лічильників, ми ведемо розрахунок за санітарною нормою на кількість людей, які там проживають. А скільки води витрачається на полив, ми не знаємо».

Зараз тариф для всіх споживачів однаковий – 11 грн 74 коп. за кубометр води, якщо є водолічильник. Якщо ж лічильників у господарстві нема, за полив нараховують із розрахунку 20 кубів на одну сотку. Господарі таких  садиб повинні подавати «Ірпіньводоканалу» інформацію, яка площа потребує поливу. Але зазвичай на таке прохання відгукуються неохоче.

Валентина Кравченко:
«Саме через це виникає ще одна проблема: неможливо розрахувати, скільки потрібно підняти води додатково для поливу, щоби збалансувати її подачу в систему. Це призводить до зниження тиску, на що саме й скаржаться наші абоненти».

Враховуючи значні перепади тиску води в сезон поливу, а також величезні збитки комунального підприємства, у водоканалі змушені застосовувати радикальні заходи.

Валентина Кравченко:
«Якщо населення до 15 червня не сплачує нам за полив і не надає інформацію про площі поливу, ми будемо нараховувати штрафні санкції відповідно до січення труби. Це буде приблизно 15 тис. грн».

В «Ірпіньводоканалі» кажуть – у будинках, де є централізоване водопостачання, водовідведення і водолічильник, полив можна здешевити. Для цього радять установити додатковий лічильник і розмежувати витрати води на полив і водовідведення .

Валентина Кравченко:
«За один метр кубічний водопостачання та водовідведення ви сплачуєте 31 грн 16 коп., і це дуже дорого поливати свої городи, зелені зони. Тому бажано встановити новий водолічильник саме для поливу і сплачувати за 1 метр кубічний 11 грн 74 коп».

Саме так зробили в житловому комплексі «Парковий». Щоправда, тут установили автоматичну систему поливу, яка, фактично, й виконує функцію лічильника.

Людмила Заіка, директорка обслуговуючої організації ТОВ «Комфортний дім»:
«У нас стоїть електронне обладнання, і полив у нас включається о 5-й годині ранку. Ми сплачуємо водоканалу за договором. Якби поливали шлангами, як це було раніше, це набагато більша була б затратна частина, ніж на сьогоднішній день».

Валентина Кравченко:
«Ми хочемо подякувати тим абонентам, які вчасно нам сплачують за наші послуги, і звернутися то тих, які вчасно це не роблять. Будь ласка, передавайте нам інформацію про ваші сотки на поливи, сплачуйте лише один раз, на початку червня – тобто до 15 числа, і спокійно поливайте свою городину аж до першого вересня». 


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300