Реклама

Стали відомі переможці «Літературної премії Ірпеня» за 2021 рік (відео)

Переможці найбільшої в Україні премії в галузі літератури — Літературної премії Ірпеня за 2021 рік вже відомі. На підсумковому засіданні літературного комітету їхні імена оголосив новообраний голова журі, відомий політик, громадський та культурний діяч Олесь Доній.

Олесь Доній, голова журі Літературної премії Ірпеня:

«Журі премії розглянуло 260 творів та визначило переможців у номінаціях. Лауреатами стали: Володимир Митус, кандидат фізико-математичних наук, письменник з Києва — в номінації «Проза» за історичний роман «Мамай та соціальний роман «Ципа». Олександр Литвиненеко, поет з Харкова — в номінації «Поезія» за поетичну збірку «Зомбілопілля». Людмила Гончарова, вчителька української мови і літератури, письменниця з Первомайська, Миколаївської області — в номінації «За вже видані книги українських авторів» за книгу «Записки мандрівниці». Наталія Таранова, викладачка математики, письменниця із Запоріжжя — в номінації «Література для дітей» за збірку казок «Сирні історії родини Пармезанів».

Кожен із лавреатів отримає по 100 тисяч гривень.

Володимир Карплюк, фундатор Літературної премії Ірпеня, СЕО Товариства «Відважних»:

«Ми прекрасно розуміємо, що українське слово — це символ права України на існування. І ми у своєму історичному проміжку маємо зробити все, щоб це не була боротьба, а щоб це був розвиток. Щоб українські митці слова мали змогу реалізовувати себе в Україні».

Експерти в літературі були вражені силою таланту авторів-переможців. Зазначивши при цьому, що їхні твори будуть актуальними у будь-яку епоху.

Дмитро Чистяк, член журі, письменник, перекладач, професор філології:

«Мені втішно було з колегами визначати, уважно читати ті творі, які надійшли до нас і, зокрема, поезії. Це і є високого рівня осмислення нашої сучасності».

Дмитро Дроздовський, член журі, головний редактор журналу «Всесвіт»:

«У прозових творах, зокрема, і в книжках переможців, зокрема, в книжці «Записка мандрівниці» — це таке дивовижне районування сучасної України. Книжка-тревелог, яку авторка пропускає через емоційний інтелект. І кожен простір на мапі сучасної України здобуває нову ревіталізацію».

З цього року в премії додали ще одну номінацію — “За кращий літературний твір військовослужбовця або ветерана війни з росією”. Відтак загальний преміальний фонд становитиме пів мільйона гривень. Для координації нового напрямку в журі запросили учасника бойових дій, письменника Володимира Коротю.

Володимир Коротя, член журі, учасник бойових дій, письменник:

«Дуже приємно, коли ветеранська література починає ставати в рівень з літературою, яку пишуть цивільні люди. Її пишуть і видають».

До речі, цього року склад журі оновили.

Петро Щербина, письменник, автор книги «Битва за Ірпінь»:

«Наше журі поповнилося паном Дмитром Чистяком, паном Дмитром Дроздовським, пані Юлією Бережко-Камінською, начальницею ірпінського відділу культури Євгенією Антонюк».

Також  в журі працюють письменниця, громадська діячка Леся Мудрак, письменник, головний редактор  газети «Літературна Україна» Сергій Куліда та український видавець Іван Степурін. Він же й координуватиме видання книги лавреатів Літературної премії Ірпеня.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама