Суд не поновив Матюшину на посаді Коцюбинського селищного голови

Ольгу Матюшину відсторонили від посади Коцюбинського селищного голови законно. Це підтвердив Київський окружний адміністративний суд, який відмовив їй у поновленні на посаді.

Суддя:
«Суд вирішив у задоволенні адміністративного позову відмовити».

Сергій Даніш, в. о. Коцюбинського селищного голови:
«Ми очікували на рішення суду півтора року. Нарешті він завершився – позитивний результат і підтвердження того, що депутати діяли в рамках чинного законодавства. Я дякую громаді за те, що вона не опускала рук і весь час нас підтримувала. Я думаю, тепер селище має розвиватися, і буде все добре».

Матюшину відсторонили від посади у березні минулого року. На позачерговій сесії шляхом таємного голосування свою недовіру їй висловили 18 депутатів селищної ради – тобто, дві третини, як того і вимагає закон.

Катерина Ющенко, депутат Коцюбинської селищної ради:
«На це було багато причин, які накопичувалися не за один рік, не за один місяць, а протягом усієї сьомої каденції. Неодноразово порушувалися права громадян, права депутатського корпусу, майже кожного депутата, тому що на жодній сесії не вносилися в порядок денний ті питання, які піднімали депутати, а депутати їх піднімали, тому що до них зверталися їхні виборці».

Нагадаємо, скандальну екс-голову Коцюбинського відсторонювали від посади дві каденції депутатів поспіль. Вперше їй висловили недовіру весною 2016-го. Тоді через незаконне рішення Верховної Ради у селищі провели позачергові вибори, а Матюшина поновилася на посаді. Цього разу закон став на сторону депутатського корпусу.

Володимир Стогов, юрист Коцюбинської селищної ради:
«Ми надали всі документи, як депутати приймали рішення про відсторонення і дострокове припинення повноважень Матюшиної, надали відеозапис сесій, які відбувалися в два етапи – 12 жовтня 2017 року і 7 березня 2018 року. Суд оглянув, дослідив усі ці документи; власне, це одна з причин, чому так довго розглядалася справа – бо вісім томів, дуже багато матеріалів, які досліджувалися судом. І суд прийшов до висновку, що депутати діяли відповідно до чинного законодавства, і рішення про припинення повноважень Матюшиної є правильним і законним».

На сьогодні проти Ольги Матюшиної відкрито 19 кримінальних проваджень: від підроблення офіційних рішень до розкрадання держсубвенцій в особливо великих розмірах. У Коцюбинському сподіваються, що ці справи таки дійдуть до судів і винні будуть покарані.

Богдан Слюсаренко, член виконавчого комітету Коцюбинської селищної ради:
«До сьогоднішнього дня всі ці справи не розслідувалися, оскільки попередня влада, до якої входила Ольга Матюшина, не займалася цими справами. Ми сподіваємося, що нове керівництво країни і нове керівництво правоохоронних органів відреагують на наші письмові звернення і почнуть розслідувати те, що відбувалося раніше – хоча б пріоритетні справи (а це розкрадання місцевого бюджету, державної субвенції на мільйони гривень) доведуть до ладу – і Ольга Матюшина за свої вчинки буде відповідати за законом».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

У пам’ять про загиблих захисників в Ірпені відкрили нові меморіальні дошки (відео)

Сьогодні, 19:42

Детальніше
Села Михайлівка-Рубежівка та Забуччя відзначили річницю визволення від російських окупантів

Сьогодні, 19:28

Детальніше
На дрон: в Ірпінському академічному ліцеї провели благодійний ярмарок

Сьогодні, 17:33

Детальніше
В Ірпені обговорили розвиток велосипедної інфраструктури міста

Сьогодні, 15:52

Детальніше
В Ірпені презентували поштовий блок до річниці звільнення Київщини від окупантів (відео)

Сьогодні, 13:59

Детальніше
Світлофорне керування: компанія Ticon запропонувала шляхи вирішення проблеми заторів в Ірпені

Сьогодні, 11:20

Детальніше
Мешканців Ірпеня просять не заходити на територію Ліцею №3 - там тривають будівельні роботи

Сьогодні, 10:17

Детальніше
У лісах Ірпінської громади продовжують знаходити вибухонебезпечні предмети

Сьогодні, 08:59

Детальніше
Всі новини