Реклама

Суд визнав націоналізацію Приватбанку незаконною. НБУ готує апеляцію

Приватбанк

Сьогодні Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку, — повідомляє Українська правда .

Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного «Приватбанку» з ринку за участю держави. На думку суддів процедура виведення «Приватбанку» з ринку порушувала норми чинного законодавства.

«Підставами для ухвалення такого рішення були, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності визначених законом підстав для віднесення ПАТ «КБ «Приватбанк» до категорії неплатоспроможних, внаслідок чого в подальшому було ініційовано процедуру його націоналізації, та власне порушення процедури націоналізації банку, порядок якої регламентований на законодавчому рівні», — повідомила прес-служба суду.

«Таким чином, процедура націоналізації ПАТ «КБ «Приватбанк» була визнана судом безпідставною та такою, що здійснена з численними порушенням діючого на той момент законодавства, наслідком чого стало неправомірне втручання держави у право акціонерів Банку, у тому числі позивача, мирно володіти належним їм майном, що є порушенням як вимог національного законодавства, в тому числі Конституції України, так і положень міжнародних стандартів у цій сфері», — йдеться у повідомленні.

Пізніше згадане ЗМІ опублікувало коментар прес-служби Національного банку України.

«Національний банк України не погоджується та готується до подання апеляційної скарги на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, яким визнано протиправним та скасовано рішення про виведення неплатоспроможного ПАТ КБ «Приватбак» з ринку за участю держави», — йдеться в повідомленні прес-служби.

В НБУ наголосили, що рішення Окружного суду ще не набрало законної сили:

«Ми продовжимо доводити законність дій та рішень регулятора в апеляційній інстанції».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама